Excel de korumalı sayfada satır silme

Excel Vers. ve Dili
TR
merhaba, basit bir örnek ile açıklıyorum. excel 2010 std TR kullaniyorum.

A1-A2-A3 hücrelerine parola koydum ve sayfa koruması seçeneklerinde de satır sil ve satır ekle izni verdim ve sayfayı korumaya aldım.

A sütununa (A1-2-3) veri girişinde parola soruyor ve parolayı girdikten sonra veri girişi yapabiliyorum fakat aynı hücreye satır ekleme yapabilirken satır silmeye izin vermiyor. bu problemi nasıl çözerim ?

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Excel zaten size bu işlemi bu şekilde yapamayacağınıza dair bilgi mesajı veriyor. Sayfa korumasını kaldırıp satır silin diyor. Silme işleminde kilitli hücrelerden dolayı size parola sorulabilir diyor.

Makro ile bu işlemi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

Dosya açılışına mesela F12 tuşuna silme işlemi yapan kodlar tanımlanır. Satır seçip F12 tuşuna bastığınızda seçtiğiniz satırlar silinir.

bulentkars

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-03-2027
Korhan Bey Merhaba,

Benzer sorum olduğu için yeni bir konu açamadım sürekli hata veriyor. Bu konu üzerinden yamak istedim. Benim korumalı sayfam var. Burada makro işe şunu yapabilir miyim.
örneğin silmek istediğim satırın üzerine sağ yapıp satır sil veya satır ekle yaptığımda parolayı kaldırıp silme veya ekleme yapmak daha sonra 123 olan parola ile sayfayı şifrelemek istiyorum.
Makro kodunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.