Excel de Malzeme kodlarını otomatik atama nasıl olur ?

Merhaba! Ben uzun süredir excel' i kullanıyorum ancak artık kendi kendime öğrenebilme yeteneğim köreldi, internet üzerinde ve çevremde yaptığım araştırmalarda bir sonraki adım Makro lar sanırım bu da vba ile oluyor. Bursa da ikamet ediyorum ve Kursa başlamak istiyorum ama nereden başlamalıyım bilemiyorum. Þu an yapmak istediğim; yaklaşık olarak 2000 adet malzemenin günlük olarak girişlerini yaparken malzeme kodlarının otomatik olarak ilgili hücreye gelmesi. Yardımcı olan olursa sevinirim, öğrendiklerimi de bilmek isteyenler ile paylaşırım. Teşekkürler.
örn:

160001004080 - tokgözler civata - m6x60 yb civata - 10 ad[/b]

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Foruma hoşgeldiniz.
İmzanızdaki söz güzel ama orası excel versiyonunuzu ve dilinizi yazmanız için. (ltfn forum kurallarını okuyunuz)

istediğiniz vlookup ile yapılır , bununla ilgili pek çok örnek bulabilirisiniz. yada bir örnek dosya üstünde detaylı yardımcı oluruz.

danersin' Alıntı:
Foruma hoşgeldiniz.
İmzanızdaki söz güzel ama orası excel versiyonunuzu ve dilinizi yazmanız için. (ltfn forum kurallarını okuyunuz)

istediğiniz vlookup ile yapılır , bununla ilgili pek çok örnek bulabilirisiniz. yada bir örnek dosya üstünde detaylı yardımcı oluruz.

Çok teşekkür ederim... Aynı formülü b' ye uygular isek sanırım malzeme adı girildiğinde otomatik olarak " Kod " gelecektir. Bana kısaca uygulama nın püf noktasını anlatabilirmisiniz. ? Tekrar teşekkür ederim. :)

Kemal Demir

Özel Üye
Dostum :kafa: :kafa: Yanlıs anlamanı ıstemem ama kendi payıma"anltma kabiliyetim yok=Sıfır"

Sorry

Rakkas' Alıntı:
Dostum :kafa: :kafa: Yanlıs anlamanı ıstemem ama kendi payıma"anltma kabiliyetim yok=Sıfır"

Sorry[/quote
Estağfurullah haddim değil teşekkür ederim sanırım benden bu kadar diyorsun aklına sağlık sağol, varol :( :)