Excel,de X den cikis yasagi

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Excel,de macro,lu fonksiyon oldugu halde arkadaslar el aliskanligi diyerek X den cikiyorlar macro,yada Auto_Open ve Auto_Close islemi atmisiz
(Cikis butonu var) ee tabikii tekrar acmada sorun cikiyor Excel,de X ten cikis yasagini nasil koyabilirim.

Selamlar

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
sevgili jesuz,

Excel,de X ten cikis yasagi 2ndan kastınız userformun ( X ) kapat butonu mu yoksa excel sayfasının kapat özelliğimi ?

iyi bayramlar

Excel Vers. ve Dili
Merhaba Tevfik bey
Userformda cikis butonunda AutoClose ve AutoSave fonksiyonu var fakat bir tus daha var Userform,u hide yapip excelde yazilanlara bakmak icin ona baktiktan sonra Return usreform tusunu kullanmalari gerekirken bu arkadaslar excel,deki yani sayfanin sag ust kosesindeki kirmizi X ten cikiyorlar sorun buydu Tevfik bey bu yuzden ona yasak getirmek istedim formulu biliyormusunuz...?

Hayirli bayramlar

Jezus

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
sevgili jesuz ,

excel üzerinde yapmış olduğum uygulamalarda kullanıcının excel sayfasını görmesinden yana değilim. listbox gibi kontrollerde ne görmek istiyorsa gösterebiliyoruz. kullanıcı excel sayfasını niye görsün pek anlayamadım. userformları bile başlıksız kullanıyorum .gerekli olursada userformun QUERYCLOSE OLAYI'ndan userformun kapatılmasını önlüyorum... excel sayfasını ( X ) 'dan kapatacak kodu bilmiyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Çalışmanızda ThisWorkbook bölümünün kod kısmına aşağıdaki kodu kopyalarsanız excel kapanmaz.

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Cancel = True
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Istedegim bu degildi yinede ilginize tesekkurler

Iyi calismalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Peki, tam olarak istediğiniz nedir ?

Excel Vers. ve Dili
Userformda cikis butonunda AutoClose ve AutoSave fonksiyonu var fakat bir tus daha var Userform,u hide yapip excelde yazilanlara bakmak icin ona baktiktan sonra Return userform tusunu kullanmalari gerekirken bu arkadaslar excel,deki yani sayfanin sag ust kosesindeki kirmizi X ten cikiyorlar sorun buydu bu yuzden ona yasak getirmek istedim
yani excel sayfasindan degil geri donus icin hazirlanmis Return Userform tusunu kullansinlar

Selamlar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ekteki gibi bir sey isinize yarar mi ?

Excel Vers. ve Dili