Excel den çıkarken farklı kaydet sorusunu görmeden çık

Network üzerinde salt okunur durumdaki bir excel dosyasını başka dosyalara ulaşmak için üzerindeki "köprüler ile" kullanıyorum. Fakat bu dosya ile bir süre çalıştıktan sonra çıkarken farklı kaydet sorusuna sürekli muaatap olmak çok can sıkıcı.

Forumda arama yaptığımda buna benzer sorularla karşılaştım. Hepsi de sorgusuz kaydetip çıkmak ile ilgiliydi.

Acaba salt okunur bir excel kitabını faklı kaydetmeden kitabı sorgusuz kapatabilen bir kod olabilirmi ? Excel i tamamen kapatmayacak.

Þimdiden teşekkürler.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Aşağıdaki kodu ThisWorkbook'a yapıştır

[vb:1:b1be2eb823]Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
If SaveAsUI Then
Cancel = True 'False farklı kaydede izin verir.
End If
End Sub[/vb:1:b1be2eb823]

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ã?ncelikle mahmut bayram arkadaşımızın affına sığınarak daha önce sitemizden aldığım kodu göndermek istedim.
Aşağıdaki kodu ThisWorkbook'a yapıştırıp deneyebiirsiniz.
Kod:
Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Application.DisplayAlerts = False
End Sub
Umarım sorun çözülmüştür.

Sn. Mahmut Bayram ve Sn. Algil öncelikle ilginize teşekkürler. Her iki kod da bana göre çalışmadı. Kodları ThisWorkbook' a yapıştırdım ve kitabı kapatmak istediğimde yine farklı kaydedeyim mi? diye soruyor.

İstediğim tam olarak şöyle, salt okunur bir excel dosyası ile çalışırken bu dosyadan çıkmak istediğimde ( tabiki dosya üzerinde kaydetmeyi gerektiren değişiklikler yapıyorum) sorgusuz sualsiz ve kaydetmeden çıkmak istiyorum. Hepsi bu kadar. Çok teşekkürler.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Sayın kamil_hoca, aşağıdaki kodu deneyiniz
[vb:1:ede221b522]Sub auto_close()
Application.DisplayAlerts = False
ActiveWorkbook.Close
End Sub[/vb:1:ede221b522]