Excel Dosyasına Koruma Şifresi Koymak

Excel Dosyasına Koruma Þifresi Koymak

Excelde yaptığım tablolar ve şifreler kullandığım bilgisayardan başka bir bilgisayara kopyalandığın zaman çalışssın istemiyorum böyle bir formül varmı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Eğer işletim sisteminiz xp veya WMI yüklü ise

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2074 linkinde Sayın Raider'ın foruma kazandırdığı çalışmayı inceleyin..
Bu çalışma sisteminize ait değişik bilgileri tespit etmeye yönelik..
İstediğiniz sistem bilgisine göre bu çalışmayı uyarlayabilir daha sonra kendi bilgisayarınızın sistem bilgilerini tespit eder ve bir makro içinde kendi bilgileriniz ile makronun çalıştığı bilgisayar bilgilerini karşılaştırırsınız.. Testi geçemezse çalışmaz makrolar.. Tabi kendi sisteminizde her değişiklikte kodu ona göre yuyarlamalısınız..
Bu kadar yol gösterme yeterlidir umarım..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfa ve çalışma kitabını şifreleyerek koruma altına almayı deneyin. Diğer bir yolda sayfaya değiştirilmeyi önleyecek sadece salt okunur olarak açacak şifre koymak olabilir. Bunun için excel yardımını inceleyiniz,yardım menüsünden alınmış bir bölümü aşağıda sunuyorum

Kod:
Çalışma kitabını açmak için parola gerektirme
Bir parola oluşturduğunuz zaman bu parolayı yazın ve güvenli bir yerde tutun. Parolayı kaybederseniz, parola korumalı bir çalışma kitabındaki verileri açamaz veya bu verilere erişim kazanamazsınız.

Dosya menüsünden Farklı Kaydet'i tıklatın. 
  Göster 

Araçlar menüsünden, Genel Seçenekler'i tıklatın.

Açma parolası kutusuna, bir parola yazın, sonra Tamam'ı tıklatın. 
Parolalar, BÜYÜK/küçük harf duyarlıdır. Parolayı, büyük ve küçük harfleri de içerecek biçimde aynen kullanıcıların girmesini istediğiniz biçimde yazın. 

İlerlemek için parolayı yeniden gir iletişim kutusuna parolayı yeniden yazın, sonra Tamam'ı tıklatın.

Kaydet'i tıklatın.

İstenirse, varolan çalışma kitabını açık olan çalışma kitabıyla değiştirmek için Evet'i tıklatın. 
Not  Bir cilde parola korumalı bir çalışma kitabı eklerseniz, parola koruma kaybolur. Çalışma kitabını cilde eklediğinizde parolayı girmeniz için uyarılırsınız; ancak kitap bir cilt bölümü durumuna geldikten sonra koruma kaldırılır.

Merhaba ben yusuf kuru
zamanında şifre koyduğum bir çalışma kitabım var.
şimdi şifremi unuttuğum için dosyamı çalıştıramıyorum.
bu şifreyi kımam için ne yapmam gerekir.
bana yardımcı olusanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

sayın türker,

ilgili linkteki program sadece unutulan şifrelerimi açıyor yoksa emek harcanıp koruma altına alınmış çalışmadaki şifreleridemi açıyor

bilgi verirseniz sevinirim

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın tunc_y,
Bir şifre kırma kodunun "Bu program emek harcanarak yapılmış bir çalışma. Ben bunu kıramam" demesini bekliyorsanız ne ala. Yoksa bir yazılımın iyi veya kötü amaçlı kullanmak kişinin vicdanı ile ilgili bir şeydir.
Bunun örneklerini sitemize yapılan saldırılarda da çok iyi gördük.

Þifresi unutulan sayfalar ile ilgili gelen sorular üzerine biz böyle bir çalışmanın olduğunu kullanıcılarımıza bildirdik.
Bunu kimin hangi amaçla kullanacağını bilemeyiz.
Nasıl ki bir bıçağını ekmek kesmek için veya birini yaralamak için kullanmak kişinin kendi vicdanına kalmışsa.

Umarım sorunuzu yanıtlayabilmişimdir.

@ Hüseyin,
tamam da ne alakası var saldırı maldırı ne demek şimdi. ben onu mu sordum. elebette o kadar biliyorum bende. senin ve diğerlerinin bu konuda hassas olabileceğini düşündüm sadece. yoksa çok da derdime değil. :icelim: içelim güzelleşelim.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın tunc_y,
ben onu mu sordum
demişsiniz. Foruma saldırıyı sormadığınızı görüyorum.
Sorunuz çok netti ve benim cevabımda öyle.
Bunu yazılımların iyi veya kötü niyetli kullanılabileceğini gösteren bir örnek olarak yazdım, aynı bıçak örneği gibi.

İlk mesajınızda
bilgi verirseniz sevinirim
demişsiniz.
2. mesajınızda
elebette o kadar biliyorum bende
demişsiniz.
İlk mesajınızdaki bilgi talebinize istinaden bilgi verdim.
Bildiğiniz halde sorduğunuzu 2. mesajınızı okumadan bilemezdim.

senin ve diğerlerinin bu konuda hassas olabileceğini düşündüm sadece
Siz cevabımdan bu konuda hassas olmadığımı mı çıkardınız?

G

Guest

Misafir
Merhaba tunc_y

Biz daha önceden şifre kırmak konusunda bazı konulara sansur uygulamak zorunda kaldık.Bu konularda yeterince duyarlıyız fakat burada şifrelerini unutanlar için yapılmış bir yazılımı insanlara faydalı olması için yayınladık.Tabiki her bilimde olduğu gibi iyi niyetle bulunmuş bir bilgiyi insanlar kotu emelleri için kullanılması tarihin her safhasında rastlayabiliriz.Ã?rneğin dinamiti bulan Alfred Nobelde bunu insanlığa yardımcı olması için bulmuş insan oğlu bunu tabi ki herzaman olduğu gibi kotu emellerine göre kullanmış.Bu da onun gibi birşey elimizdeki şeyi ne niyetle kullandığımız önemli.Sizde takdir edersiniz ki elimizdeki en masum şeyi bile kotu niyetle kullanıldığında çok kotu şeylere sebep olabilir.

Alfred Nobel, anlaşılması zor bir insanmış. Yaşamını kuvvetli bir patlayıcı bulmaya adamıştı. Ancak bulacağı maddenin insanları öldürmek için değil, ekonomik kalkınma için kullanılması gerektiğini düşünmekteydi. Üstelik Avrupa’da gelişmekte olan barış hareketine derin bir ilgi duymaktaydı. Hem tahrip edici bir patlayıcı bulmaya çalışmak, hem de barış hareketlerine ilgi duymak... Birçok kişiye göre, ki bunların arasında Albert Einstein da vardır, Alfred Nobel, dinamitin icadı sırasında yaşanan patlamada ölen kardeşinin vicdan azabı yüzünden, tüm servetini insanlığa hizmet edenlerin ödüllendirilmesi amacıyla harcanması için bağışlamıştır.

Ancak Nobel, dinamit konusunda başından beri yapılmakta olan eleştirileri hiçbir zaman kabul etmemiştir.
Dinamitin altyapı oluşturmakta, endüstride, tarımda kullanıldığını; barışçıl amaçlara hizmet ettiğini savunmuştur. Dünyada barışı garanti altında tutabilecek tek şeyin de kimsenin kullanmaya cesaret edemeyeceği korkunç silahlar olduğuna inanarak, bu bağlamda dünya barışını garanti altına aldığını savunmaktadır.

T

TRABLUS

Misafir
@Türker
:bravo: :bravo: :bravo: