excel dosyasındaki alt sayfalara özet tablo yampa

Merhaba arkadaşlar,
3 sayfadan olşan bir excel dosyam var ve ben bu sayfalara özet tablo olarak kapak yapmak istiyorum.
Tüm sayfalardaki alt toplamların da toplamını bu kapak sayfasına getirmek istiyorum.Bunu nasıl yapacağım konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Ekte de bir örnek ile anlatmaya çalıştım.

B_M_K

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba b m k. Dosyanızdaki kapak sayfasında A Bölgesi yazıyor ama sayfalarda bölge bilgisi yok. Bu tür özet taboların sayfa yapısı genellikle verilerin geldiği sayfalara uygun olur. Yani sizin kapak sayfanız pek buna uygun bir hava vermiyor. Bir de size yardımcı olacaklara kolaylık olması için kapak sayfasının olmasını istediğiniz son şeklini verin ve orada olması gereken rakmaları yazın ki formülleri buna göre kursunlar.

Sayın Serdar Okan,
Kapak sayfasını hazırlarken bölge isminin kafa karıştıracağını fark edemedim açıkçası. Tam olarak yapmak istediğim Bir çok sayfadan oluşan excel dosyama bir kapak yapmak yani ; tüm sayfalardaki F - G - L kolonlarındaki satır toplamlarını aynı sayfada göstermek istiyorum.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Merhaba arkadaşlar,
3 sayfadan olşan bir excel dosyam var ve ben bu sayfalara özet tablo olarak kapak yapmak istiyorum.
Tüm sayfalardaki alt toplamların da toplamını bu kapak sayfasına getirmek istiyorum.Bunu nasıl yapacağım konusunda yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Ekte de bir örnek ile anlatmaya çalıştım.

B_M_K

Örnek:

=SUM(ilk sayfa:son sayfa!Hücre adresi)

=SUM(ali:ayşe!F17) gibi...

Toplamalarını alacağınz hücrelerin sayfalarda aynı hücre adresinde olmalılar.

SUM=TOPLA

..

Son düzenleme: