Excel Formda tarih formatı

Arkadaşlar belki daha önce cevaplanmıştır ama benim sorum ve isteğim şu: excel formda tarih formatını nasıl ayarlarız yani access formda bölüme girildiğinde kendiliğinden __.__.______ şeklinde çıkması ve benim gün ay yıl yazmama imkan sağlasın. bu textbox, combobox ve listbox kısımlarında yerine göre herbirinde uygulayacağım.
Birde textbox'a =DATE() formülünü yazdığımda günün tarihini vermesi gerekmiyormu? veya başka bir formül mü yazmam gerekiyor? günün tarihini vermesi için ilgilenirseniz sevinirim.

Haluk Bey formda birden fazla textBox da ynı işlemi yapacak olursam hata veriyor. yani formda page ler var bir sayfadaki textbox6 da öğrencinini doğum tari var formülü uyguladım çalıştı ama başka sayfada textbox19 da yine başka doğum tarihi var aynı formülü yine uyguluyorum tabi formüldeki tüm textbox1 yazan yerleri 6 ve 19 yaparak olmuyor ama birini iptal edince çalışıyor acaba ben bir hatamı yapıyorum yoksa formül tek bir textbox için mi ayarlandı ilgilenirseniz sevinirim.
Belirttiğiniz linkdeki en son kodları uyguladım

Haluk Bey Biraz uğraşarak sorunu çözdüm aşağıdaki şekilde:
Private Sub UserForm_Initialize()
With TextBox6
.MaxLength = 10
.EnterFieldBehavior = fmEnterFieldBehaviorRecallSelection
.Text = "__.__.____"
.SelStart = 0
.SelLength = 1
End With
With TextBox19
.MaxLength = 10
.EnterFieldBehavior = fmEnterFieldBehaviorRecallSelection
.Text = "__.__.____"
.SelStart = 0
.SelLength = 1
End With
End Sub

Sizden bir isteğim ben bir form üzerinde çalışıyorum da eğer aynı textbox içinde Doğum yeri ve doğum tarihi ni birlikte yazacak olursak acaba kod nasıl olacak.
Ben mevcut kodlardan kendime göre istediğimi alıp birşeyler yapabiliyorum ama sıfırdan kod yazma konusunda çok acemiyim de eğr ilgilenirseniz sevinirim.
yıkarıdaki tarihlerde ##.##.#### şeklini __.__.____ şekline değiştirdim göze daha hoş geldi.
İyi çalışmalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
teknik' Alıntı:
......
eğer aynı textbox içinde Doğum yeri ve doğum tarihi ni birlikte yazacak olursak acaba kod nasıl olacak.
......
Doğum yerini de aynı TextBox'a eklemek, kodun mantığına ters bir durum.

Bir şekilde yapılır ama, üzerinde vakit harcamaya değecek bir şey değil bence. Bu tür şeyler zaten fantezidir, program kodlarının mümkün olduğunca sade olması her zaman iyidir.

İyi çalışmalar.