Excel Forum da resimli soru-cevap

Excel Vers. ve Dili
xp profesional 2002
merhaba
excel forum da bazen sorunlarımızı anlatacak kelime sıkıntısına giriyoruz ve bize yardımcı olacak arkadaşları farklı anladıklarından dolayı boşuna uğraştırmış oluyoruz. forumda bir kaç soruda gördüm ve güzel bir anlatım şekli olduğu için resimle soru - cevap yazmak istiyorum. ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olurmusunuz.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
d

Bu kodu deneyin Modüle yapıştırın

Alt+F8 Tuşuna basın çalıştır.Sonra sayfanın herhangi bir yerinde sağ klik yapıştır.

Option Explicit
Declare Sub keybd_event Lib "user32" (ByVal bVk As Byte, ByVal bScan As Byte, ByVal dwFlags As Long, ByVal dwExtraInfo As Long)

Sub Command1_Click()
Call keybd_event(vbKeySnapshot, 0, 0, 0) ' Hali hazırda bulunan ekranın fotoğrafını yakaladı
DoEvents ' Clipboarda Çekilen Resmin Kopyalanması için Bilgisayarı beklet

End Sub

Excel Vers. ve Dili
xp profesional 2002
bir soru daha :)
bu resmi excel forumdaki cevap kısmına nasıl aktaracağız.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu işlem için koda gerek yok. Zaten klavye üzerindeki printscreen tuşu bu işlemi yapıyor. Eğer sadece userformun resmini alacaksanız alt+printscreen yapın. Sonrada sağ-klik yapıştır ile istediğiniz dosyaya yapıştıraiblirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
xp profesional 2002
sayın leventm
ben şuan yazdığım cevap formuna resim yağıştırmak istiyorum. birkaç soruda örneğini gördüğüm için merak ettim ve anlatımda etkili olduğu için bazı sorularda kullanmayı düşünüyorum. ilginizden dolayı teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Resmi öncelikle bir ftp sitesine yüklemeniz gerekli sonradan bu resmin adresini "görüntü ekle" (konuyu yanıtla sayfasında) butonuna basarak yazdığınızda resmi eklemiş olursunuz. Bilen üyelerimiz ftp adreslerini verirler umuyorum. Benim bildiğim bir adres yok.

Excel Vers. ve Dili
xp profesional 2002
teşekkür ederim sayın leventm
anlaşılan yapamayacağım :) iyi akşamlar diliyorum.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Sorularınızı resimle anlatmak için www.imageshack.us ya da www.image-share.net gibi adreslerden faydalanabilirsiniz.
Bu adreslere girip, gözat yada browse'a tıklayarak resminizi upload edin(yükleyin).
İşlem bittikten sonra size birtakım linkler sunacaktır.
Bunu forumda kullanabilirsiniz, bunu mailde kullanabilirsiniz, bunu .... da kullanabilirsiniz gibi.
Siz bunlardan forumda kullanılacak olan linki kopyalayıp mesajınıza yapıştıracaksınız.
Hepsi bu..

Son düzenleme:

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Küçük bir örnek