Excel gibi veri giriş sayfası yapmak

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhaba arkadaşlar,
exceldeki gibi bir forma verileri girip tuşa bastığımızda kaç satır yazdıysak yazalım veritabanına ardarda ekleyecek bir çalışma yapılabilirmi?
Formun örnek resmini ekledim, yani buna benzer şekilde verileri girebilirmiyiz?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın melihseber,

Bu soruyu sormanız bile zaman kaybı elbette olur. Ama neden gerek duyuyorsunuz böyle bir şeyi anlayamıyorum.

Bir forma alt form olarak eklerseniz tablo girişinizi aynı nıktaya gelir.

Bir düğüme ile kaydetmenin ne yararı var anlayamadım.

Excel bu konuda yetersiz olduğundan bu şekilde yapılıyor excel uygulamaları.

Excel hesaplama tablosu uygulamasıdır. Kısıtlı veritabanı kullanımı var.

Access ise veritabanı uygulaması.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2000
Sayın Modalı, haklısınız fakat yapacağım programı biraz excele alışık ama pek bilgisayarla ilgili olmayan arkadaşların kullanması için hazırlayacağım.
Alt form ile yaptığım zaman tamamen tablo ile bağlantı kuruyor, tablonun aynısını gösteriyor, ama tabloya veri girecek arkadaşların girilecek grubun tamamını bir seferde görüp kontrol ettikten sonra kayıt etmesini istiyorum.
Bu yüzden istemiştim, kusura bakmayın ilginiz için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın melihseber

Hala pratik bir yararı olmadığına inanıyorum ama...

Excel Vers. ve Dili
2000
Sayın Modalı,
Öncelikle elinize sağlık, tam istediğim gibi olmuş, mantığıda çok ilginç, açıkcası bu konuda pek yardım geleceğini zannetmiyordum.
Accessin üstünlüklerini bilen birisi olarak, bizlerinde excel alışkanlarınızdan kurtulmamızı istediğinizi anlıyorum. Şimdilik kafamda bazı çözüm mantıkları canlansada accesste yapmaya gelince olmuyor. Umarım kısa zamanda access mantığını anlarım, Tabi bu bir çok uygulama ve örnek inceleyerek olacak.
Çok sağolun ve iyi çalımalar dilerim:)