excel satırından veri almak

mahmut_m72

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-12-2024
arkadaşlar şöyle bir excel veri satırlarım var
......
....... aaa ili bbb ilçesi ccc mahallesi (veya köyü) #### ada #### parsel, #### ada #### parsel, dddd mahallesi (veya köyü) #### ada #### parsel, #### ada #### parsel.... (parsel sayısı değişken 1 tane olabileceği gibi 50 tane de olabilir)
.....
.....

istediğim sonuç

İLİ

İLÇESİ

MAHALLE/KÖY

ADA

PARSEL

aaa

bbb

ccc

####

####

####

####

dddd

####

####

####

####

verinin bulunduğu satır belli değil, tüm satırları (örneğin a14 hücresinden a50 hücresine kadar) kontrol ederek verileri yukarıdaki şekilde alabilmem mümkün mü?
il, ilçe, mahalle/köy verilerindeki boşlukları da bir önceki geçerli veri ile doldursun dersem (örneğin a3, a4, a5 hücreleri a2 ye eşit, b3, b4, b5 hücreleri b2 ye eşit, c3 hücresi c2 ye eşit, c4 hücresi c3 e eşit gibi) imkansızı mı istemiş olurum

yardımcı olabilecek birileri vardır bu kadar excel profesörünün arasında herhalde :)

Erkan Akayay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Bit
21-11-2028
Profesörlerin mesaisi bitti. Öğrenci olarak ben yardımcı olayım.
Resimdeki gibi alanı işaretleyip F5 Tuşuna bastım.
Özeli secip boşlukları işaretledim.
Sonra ilk boşlukta = yazıp üsttekini seçtiktan sonra Ctrl+Enter tuşlarına bastım.

248978

mahmut_m72

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
03-12-2024
Profesörlerin mesaisi bitti. Öğrenci olarak ben yardımcı olayım.
Resimdeki gibi alanı işaretleyip F5 Tuşuna bastım.
Özeli secip boşlukları işaretledim.
Sonra ilk boşlukta = yazıp üsttekini seçtiktan sonra Ctrl+Enter tuşlarına bastım.

Ekli dosyayı görüntüle 248978
eyvallah orası ikincil konu ilk olarak satırdan veri alıp bu şekilde tabloya koymam lazım veriyi

mahmut_m72

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
03-12-2024

Erkan Akayay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Bit
21-11-2028
Birincil konuyu kaçırmışım. Gerçi tekrar bakınca nereden veri alınacak orasını anlayamadım.

mahmut_m72

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
03-12-2024
Birincil konuyu kaçırmışım. Gerçi tekrar bakınca nereden veri alınacak orasını anlayamadım.
.........aaa ili bbb ilçesi ccc mahallesi (veya köyü) #### ada #### parsel, #### ada #### parsel, dddd mahallesi (veya köyü) #### ada #### parsel, #### ada #### parsel.... gibi veri içeren bir excel hücresinden

Erkan Akayay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Bit
21-11-2028
Küçük bir örmek dosya eklerseniz iyi olur. Hücrenin uzunluğu, alınacak parçaların uzunluğu hassas hesaplanmalı. Söylediğiniz şekilde yapılan çözümün olmadı diye geri dönme olasılığı yüksek.

mahmut_m72

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
03-12-2024
Küçük bir örmek dosya eklerseniz iyi olur. Hücrenin uzunluğu, alınacak parçaların uzunluğu hassas hesaplanmalı. Söylediğiniz şekilde yapılan çözümün olmadı diye geri dönme olasılığı yüksek.
hocam örnek dosya diğer başlıkta cevap verdiğiniz word dosyası "Tensip Zaptı" orada word dosyasını açtırdım makro ile boş olan satırlar varsa sildikten excel sayfasına aktardım copy paste ile, davacı, davalı vs kısımlarını aldım sıra parsel bilgilerini almaya geldi. hücredeki karakter uzunluğu belli değil sabit olan şeyler, ili, ilçesi, mahalle (veya köy), ada, parsel gibi kelimeler. yani ili yazan kelimeden önceki kelime, ili ile ilçesi arasındaki kelime, ilçe-mahalle, mahalle-ada, ada-parsel arasındaki verileri almak istiyorum