excel sayısal olmayan değerler

Merhaba,
Excel 2000 (ingilizce)kullanıyorum bir sütunu toplamaya çalıştığımda arada sayısal olmayan değerler varsa toplamamasını hata vermesini istiyorum. Ama şu anda onu yapmıyor bunun yöntemini bilenlerden yardımcı olmalarını rica ediyorum. Herkese kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
sitemize hoş geldiniz
daha hızlı sonuç alabilmek için ek dosya gönderiniz.
çalışma kitabınız üzerinde daha çabuk sonuç alırız :arkadas:
bekliyoruz...
kolay gelsin

makkaya' Alıntı:
Merhaba,
Excel 2000 (ingilizce)kullanıyorum bir sütunu toplamaya çalıştığımda arada sayısal olmayan değerler varsa toplamamasını hata vermesini istiyorum. Ama şu anda onu yapmıyor bunun yöntemini bilenlerden yardımcı olmalarını rica ediyorum. Herkese kolay gelsin.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
=B1+B2+B3+B4

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Veya;

=SUMPRODUCT((B1:B4)*1)

formül kullanmanın dışında bir çözüm?

Merhaba , öncelikle ilginiz için teşekkürler,
anlattığım bu konunun formül kullanmanın dışında ne biliyim excel program özelliklerinden işaretleyerek falan halledebileceğimiz bir çözümü var mı? Ben daha önceki firmada kullandığım excel programında toplam alırken eğer arada finansal olmayan bir değer varsa hata veriyor toplamıyordu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyorda olabilirim....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@raider'ın verdiği her iki yolda sorununuza kolayca çözüm olur, excel 2000'İ bırakalı çok az oldu ama tools>options menüsünde böyle bir seçenek olduğunu hatırlamıyorum, sizin hatırladığınız şey sum işaretine basınca otomatik toplama alanını seçimi il ilgili özelliği olmasın excelin?

merhaba

:hey: Cevap veren herkese teşekkür ederim.