Excel VB formu yardım lütfen !...

Arkadaşlar Ben excelde mesela sayfa1 i database olarak kullanıcağım buradaki bildiler "ADI" "SOYADI" "DOÐUM TARİHİ" falan olucak ben burdaki bilgileri VB formundan kontrol etmek istiyorum mesela yeni kayıt yapacağım zaman sayfa1 de ki kayıtların en altına atıcak değiştirmek istediğimde ise bu olayı yine formdan yapmak istiyorum mümkünmüdür aceba cokşeymi istiyorum :p lütfen yardım ederseniz cok sevinirirm şimdikten teşekkürler ii çalışmalar !....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Mümkündür fakat bu şekilde sorunuzu cevaplamak çok zor, bu sebeple bir örnek dosya eklemenizi öneriyorum.

Arkadaşlar bir örnek sayfa gönderdim bakıp bir yardımcı olursanız gercekten cok sevinicem plss :(

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
arkadaşım tebrikler bu kadar kısa zaman bunu hazırlamış olmak cok süper bir olay demekki bir de birebir anlatsam ne olucaktı bilemiyorum wall hll olsun emeğine sağlık :dua: :dua: birde mail adresini verirsen cok sevinirim bir kac ufak tefek sorum olucak burda forumda meşgul etmek istemiyorum :arkadas:

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Kısa zamanda yapmış değilim örneklerden sizin isteğinize göre değişiklik yaptım.

Buraya sorun , forum meşgul olmaz sanıyorum sizin sorunuzdan başkalarıda faydalanabilir.

özel mesaj da atabilirsiniz

Saygılarımla

birde mail adresini verirsen cok sevinirim bir kac ufak tefek sorum olucak burda forumda meşgul etmek istemiyorum
Anlamadığım bu forum başka türlü nasıl meşgul olacak?

Amaç zaten bilgi alışverişi, soru sormak, cevap vermek, hatta bazı zaman bir selam vermek olan forum niye böyle bir şey için kendini rahatsız hissetsin ki?

Siz mesajınızı forum kurallarına uygun olarak (soru göndermeden önce arama yaparak, başlığı ve mesajı kurallara uygun olarak hazırlayarak) gönderdiğiniz sürece, foruma meşguliyet vermekten öte amacına hizmet etmesine yardım etmiş olacaksınız.

cok teşekkürler gercekten bu siteye üye oldugum zaman bu sorularıma bu kadar kısa zamanda bilgi alıcagımı bilseydim cok önceden üy olurdum cevap yazan arkadaşları ve site kurucularına cok cok teşekkürler cok ii olmuş. Benim cekindigim bağzı site forumlarında işte site adminleri bir konu uzayınca henem uyarı yazıyo falan bede o yüzden öyle yazdım ama burda öyle bir sorun yoq cok süper walla sağolun bilgilerinizi paylaştıgınız için !...

excel ile visual basic destekli web sayfası tasarımı

Arkadaşlar,

Excel ile visual basic desteğini kullanarak web sayfası hazırladım. Visual basic butonları vs. aynen yazdığım kodda çalışıyor ancak sayfayı web sayfası olarak kaydet dediğimde sadece görüntü kalıyor ve visual basic butonları işlevini yerine getirmiyor. Mesela bir butona bastığımda herhangi bir dosyayı açıp içinden bilgi okumasını ve okuduğu bilgiyi bir başka visual basic text penceresine aktarmasını istiyorum ve gayet güzel çalışıyor ancak sayfayı web sayfası olarak kaydedip internet explorerda açtığımda buton görevini yerine getirmiyor.

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum.
Þimdiden teşekkür ederim.
e-mail: kemalsevimli@dsl.ttnet.net.tr

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
VBA kodları güvenlik nedeniyle web sayfalarında çalışmaz

(Yukarıda e-mail adresimi yanlış vermişim, sorumu doğru e-mail ile tekrarlıyorum)
Arkadaşlar,

Excel ile visual basic desteğini kullanarak web sayfası hazırladım. Visual basic butonları vs. aynen yazdığım kodda çalışıyor ancak sayfayı web sayfası olarak kaydet dediğimde sadece görüntü kalıyor ve visual basic butonları işlevini yerine getirmiyor. Mesela bir butona bastığımda herhangi bir dosyayı açıp içinden bilgi okumasını ve okuduğu bilgiyi bir başka visual basic text penceresine aktarmasını istiyorum ve gayet güzel çalışıyor ancak sayfayı web sayfası olarak kaydedip internet explorerda açtığımda buton görevini yerine getirmiyor.

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum.
Þimdiden teşekkür ederim.
e-mail: kemalsevimli@ttnet.net.tr

Biliyorum ama sayfa açılırkey activex denetimi çalışsın mı diye soruyor zaten. Onaylıyorum ama buna rağmen çalışmıyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Fark etmez, ActiveX nesneleri yerleştirebilir ama bunların yordamlarına bağlı olayları çalıştıramazsınız.

Bu iş için JAVA gibi bir dil kullanmanız gerekir.

elm

Olay tamamlanmadığı için sil butonu hata veriyor;satırı End Sub ile tamamlarsanız çalışacaktır.
Private Sub CommandButton3_Click()
satır = ActiveCell.Row
Rows(satır).Delete Shift:=xlUp
End Sub

Merhaba

Excelde visual basıc çalışmaları hususunda daha fazla bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn Hicret İslam, foruma hoş geldiniz.

Excel Dersanesi bölümünde "Kod Yazmayı Ã?ğreniyorum", "Excel'de Makro" gibi başlıklara bakınız.