Excel vba formunun başka bilgisayarlar tarafından kullanlm

Ben bir excel uygulaması hazırladım.
Bu uygulamayı vba kullanarak hazırladım. Uygulamada formlar mevcut. Hatta tüm işlemler formlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Açılışta excel visible = flase yapılıp bir şifre sorgu ekranı gelmektedir. Þifre bilinirse anaform görüntülenmektedir. Size bunu olayı anlayabilmeniz için detaylı anlatıyorum.
İşyerinde 3 bilgisayar var , ben bunları daha iyi anlaşılsın diye harflendireceği: A,BC bilgisayarı bu program A bilgisayarına kurulacak, B ve C yi kullanan kullanıcılar da ağdan bağlanıp bu programı kullanacaklar.
A da XP Home Edition, Office Small Buisness,
B de XP Pro, Office XP,
C de XP pro, Office XP var.
Ben aynen şöyle yaptım;

A bilgisayarındaki excel dosyasında Araçlar menüsünden "Çalışma Kitabını Paylaştır" seçimini yaptım. Daha sonra dosyayı bir klasör içerisine kaydedip klasörü de ağda paylaşıma açtım. B makinesinden bu dosyayı açmaya çalıştığımda yine açılış formu görüntüleniyor ama şifreyi yazıp "tamam" butonuna bastığımda hata beliriyor. Daha sonra A makinesine gidip dosyayı açtığımda vba alanını açıyorum, kodları görüntülemek için project explorer alanına tıklar tıklamaz "project unvieweble" uyarısı alıyorum ve formları göremiyorum.
Bu sorunumu çözerseniz çok sevineceğim, kaç gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Buradaki sorun paylaşımda olan dosyalarda makroların maalesef çalıştırılamamasından kaynaklanıyor. Bunun bildiğim kadarı ile çözümüde yok. Bu durumda dosyayı paylaşıma açmadan diğer bilgisayarlarda açıp kullandırabilirsiniz, fakat bu seferde sadece bir kullanıcının dosyayı açması mümkün olacaktır. Belki daha iyi bir çözüm öneren üyemiz çıkabilir.