Excel,word ve makrolar

Makrolarda excel ile word etkileşimli çalışıyor mu?word ve excelde makro kaydetmeyi denedim fakat sadece bu programlarda yaptığım işlemlerin kodları oluşuyor.Ã?rneğin makrolar excelde kopyaladığım bir hücredeki değeri worde yapıştırmıyor.Yardım ederseniz sevinirim Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/03/2019
word e aktarılacak verilerini bir excel sayfasının satırına yapıştır.ilgili word sayfasına geç. adres mektup birleştir sihirbazını aç ,sihirbazdaki işlemleri tamamladığında word ve excel verileri birbirine bağlanacak.bağlantı tamamlandığında word belgesini her açtığında bağlantı kurduğun excel verilerinin word belgesinde görebileceksiniz.

cevabınız için teşekkürler.yalnız bu sihirbaz nasıl kullanılıyor biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz.yada bir örnek gönderirseniz sevinirim.Ekteki belgede vurgulu alanların diğer belgede yaptığım değişikliğe göre değişmesini istiyorum.tabi excel belgesinde link alabiliyorsam süper olur.ben bilgileri excelden worde yapıştırıp worddeki makrolarla bu belgeyi güncellemeye çalıştım ama yapamadım.