excel yedek dosya tutmasın

Excel Vers. ve Dili
ing-2007
exceli çok iyi bilmiyorum, başka bir programlama diliyle yazdığım program bilgileri excel dosyasından alıyor, veriyi aldıktan sonra hücreyi silip kaydederek dosyayı kapatıyor, ancak bazen bir uyarı çıkıyor ve kaydedilsinmi diye soruyor "68F69000" gibi bir dosya oluşturup oraya kaydediyor anladığım bir tür yedek gibi birşey ama dediğim gibi exceli bilmediğim için pek anlayamadım ancak kaydettiği dosya .xlk değil .xlsx uzantılı.

Yeterince açık yazmaya çalıştım ama bilmiyorum anlatabildimmi, öğrenmek istediğim, bu uyarı neden çıkıyor nasıl engelleyebilirim.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

server üzerinden bir excel dosyasından bilgi alıyor olabilirsiniz.
her zaman dosyanın yedeğini oluşturacak şekilde olsa gerek. .xlsx olmasının sebebi ise excel2007 dosyasını gösterir.

Excel Vers. ve Dili
ing-2007
teşekkürler, ancak dosya serverda değil, yedek alma konusundada anlamadığım konu, tam bilmiyorum ama yedek dosya uzantısı galiba .xlk oluyormuş, ancak bu .xlsx olduğundan yedek dosyası değil normal bir excel dosyası, kafamı karıştıran bu yedek dosyası değilse nedir neden böyle bir kayıt yapar.

Excel Vers. ve Dili
office2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2023
excel dosyasında kaydet denilince xlk uzantılı yedek dosya oluşturuyor. çözümü? var mı?