Excel'de Access' e veri aktarmak

Excel Vers. ve Dili
2003
Excel Access ilişkisini hiç bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum. Forumdaki konuları inceledim ama sanırım acemiliğimden olsa gerek işin içinde çıkamadım. Ben sizlere konunun temelini sormak ve öğrenmek istiyorum. Temeli anlarsam sanırım gerisini anlamam daha kolay olacak. Yapmak istediğim kısaca şu:

Ekte göndermiş olduğum form aracılığıyla stok girişi yapmak istiyorum. Ancak Stok ismiyle aynı isimde bana yeni bir tablo hazırlasın istiyorum. Örnek: A malı adında Access' de bir tablo, B malı adında Access' yeni bir tablo gibi. Yardım ederseniz ve Excel Access bağlantısı nasıl yapılır açıklarsanız sevinirim. Bulduğum örneklerde çok fazla kod olduğu için açıkçası neyin ne olduğunu anlayamadım. Yardımlarınız ve yanıtlarınız için şimdiden teşekkür eder. Saygılarımı sunarım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Bu konuda elinde kaynak olan arkadaş yok mu acaba. Yardımcı olabiliriseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
Değerli site üyeleri son kez bu konu hakkında sormak istiyorum. Bahsettiğim konuda bilgisi yada elinde kaynağı olan yok mu acaba? İlginiz ve yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Access biliyormusunuz?

Eğer biliyorsanız bu verileri aktaracağınız bir access doyası ekleyin.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Sanırsam siz yanlış yere sordunuz sorunuzu,
bu soruyu excelle soracaktınız, ADO veya DAO ile yapılıyor,
bayaa zahmetli bir işdir.
eğer access biliyorsanız işleminizi accessle yapın derim

Excel Vers. ve Dili
2003
Web tasarımı konusunda Access ile ilgili çalıştım yabancısı değilim anlıyacağınız. Excel ile olan ilişkisi konusunda hiç fikrim olmadığı ve konu ile ilgili örnekleri görünce öğrenme isteğimden dolayı soruyu sormuştum. Zahmetli olacağından yana şüphem yok. Sanırım kaynak kitap bulmak ve onunla başlamak gerek. Sayın tamer42 ve sayın akd her ikinizede ilginiz ve yanıtınız için teşekkür ederim. Saygılarımla...