excelde aynı kritere uyanların toplamı

öncelikle herkese merhaba,

excelde işletme içinde gerçekleşen hataları kayıt etmeye başladım ancak sayfa 1 deki bütün verileri analiz etmem gerekiyor mesela 1. vardiye de gerçekleşen hatalı üretimlerin toplamını almam vb gibi bunun için etopla formulünü kullanmaya çalıştım ama bir türlü olmadı bunun için yol gösterirseniz sevinirim.

hepinize iyi çalışmalar kolay gelsin..

T

TRABLUS

Misafir
Ã?ncelikle aramıza hoşgeldiniz.
Bunun için alttoplam formülü de işinizi görebilir. Ã?rnek bir dosya bir çalışma eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28.05.2019
yusuf bey merhaba,

ekte örnek dosyanızın düzenlenmiş halini gönderiyorum ama makine ve vardiya isimlere dikkat edin. isimler tutmazsa toplamlarda tutmaz. :hey:

iyi çalışmalar,

sayın bekir38 2. sayfadaki koşullu toplam formüllerinin içine girip çıktığım zaman normalde değer olan hücredeki değer sıfırlanıyor.bu neden olabilir.kendim formülü sizin uyguladığınız gibi kendi listemde uyguladım fakat yine değer sıfırı gösterdi.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın lionamic, oradaki formüller dizi formülleridir. Bu tip formülleri Ctrl+shift+Enter ile sonlandırmak gerekir.

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28.05.2019
sayın lionamic,

sorduğunuz sorunun cevabı sayın necdet bey tarafından verilmiş.
birde şöyle yapabilirsiniz ; formülün bulunduğu hücrede fx fonksiyon yardımı ile formülleri düzenleyebilirsiniz.
gerçi sorun çözülmüş ama sadece bilgi olsun diye, :hey:

iyi çalışmalar,