excel'de dosya açıkken CPU kullanımı %100

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
excel'de halen yazmakta olduğum makrolar ve userformların dosya açıkken ve hiç bir işlem yapmadığım halde görev yöneticisine baktığım zaman CPU kullanımı %100 diyor excel.exe için. Ayrıca bu şekilde çalışma yaparken delete komutu silme işlemi yapmıyor, oklar tamamen devre dışı kalıyor sadece mouse ile hücreleri tıklayarak geçebiliyorum. bu konuda bilgi verebilirmisiniz, excelin doğru çalışmasını engelleyecek bir makro filan olabilirmi diye ofis programını yendiden kurdum ama sonuç çıkmadı programa virüs bulaşma ihtimali için de elimizde mevcut iki ayrı virüs tarayıcıdan da virüs olmadığı raporu aldım. Dosyayı eklemek isterdim ama sıkıştırılmış hali bile 2 mb.
Değerli fikirlerinizi paylaşırmısınız lütfen

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım bir fikriniz var ise lütfen belirtirmisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Muhtemelen dosyanızda bir timer veya saat olarak işleyen bir kod çalışıyor olabilir. Bununla ilgili bir makro varmı öncelikle bunu kontrol edin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
bu şekilde bir kod yok sn.leventm, sadece sizin sn.cost control için verdiğiniz bir kod hoşuma gitmişti userform captionda soldan sağa kayan yazı makrosu. bu yapıyor olamaz herhalde. İlginize teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sn. hikmet hangi kodlar bu bahsettiğiniz bilmiyorum ama çok muhtemel o kodların yapması.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sanırım dediğiniz doğru sn.danersin; ama bunda aslında bahsettiğim kodların bir hatası yok.hata bende çünkü abarttım yani 32 tane userfoma tren uzunluğunda hareketli yazı kodları eklersen ve bununla çalışırsan olacağı bu.