Excelde form yapılması

Gönderdiğiniz dosyayı indirdim. Ama açmaya çalıştığımda dosya okunamıyor diyor.? :?

Günaydın, gününüz güzel olsun!

Evet dosyayı bende açamadım. Bir daha göndermeyi deniyorum.
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Ekteki dosyayı bir inceleyin, doğru yolda ise geliştirmeye çalışırız beraber.

Sayın Danersin !
İlginize teşekkürler.
Evet inceledim ve aynı konudan bahsediyoruz sanırım. Ã?rneğinize ve istediğim duruma göre tekrar dosyamı gönderiyorum.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@Mutter Theresa özelinize mesaj atmıştım gündüz ama heralde kontol etmiyorsunuz. Sayfanın en üstünde Login'in yanında...

Neyse bu dosyanızdaki tabloları bu hali ile kullanacak ve üstünede bahsettiğiniz özellikleri eklemek isterseniz baya vakit alacak bir çalışma (hataya müsade etmeyecek bir çalışmadan bahsediyorum). Tablonuza bu hali ile acele yazılacak kodlama işi dahada karıştırabilir.

Sırf sizin sorunuzla ilgili değil, genel önerim eğer bir listeyi excelde saklıyorsanız bunu database kurallarına uygun olarak saklayın. Yani her kaydı tek satırda girin. Gerekirse 256 sütunu kullanın. Giriş zor olur diyorsanız excel'in kendi database formundanda girebilirsiniz, başka bir formda yapılabilir.

Verileriniz veritabanı kurallarına uygun olursa diğer raporları almak için pivot table'da, data filter'da işinizi görür. Veya onlar yetmezse raporlamak için kod yazılır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@Mutter ne yaptınız bir gelişme kaydedebildinizmi.
Açıkcası sizin tablo üstünde çalışacak ve güvenilir/hataya yol açmayacak birşeyler oluşturamadım. Tablonuzda eksik bırakacağınız, doldurmayı unuttuğunuz bir hücre kodların ortalığı birbirine katmasına yol açabilir diye çekiniyorum.

Onun yerine daha öncede bahsettiğin excel veritabanı kurallarına uyan bir tablo yaparsanız tüm istediklerinizi (belki başka bir sayfaya bile gerek kalmadan) excelin veri sıralama, süzgeç, pivot table, subtotals vs hepsini verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Yinede başka bir önerisi olan varsa bende sevineceğim..

Slm değerli arkadaşım Danersin!
Çok teşekkürler, ellerinize sağlık çok güzel olmuş, bundan yararlanacağım.
XP Türkçe kullanıyorum, biraz almanca biliyorum ama ne yazıkki İngilizce bilmiyorum. Ã?nerilerinizin bazılarını bu nedenle anlayamadım. Uygulamakla çözmeye çalışacağım.
Sizlerin böyle yorulması, benim soruyu doğru biçimde yazmayışımdan kaynaklanıyor.
Access'te olduğu gibi bir form'dan yada daha önce yayınlanan "TestDB" ve "Testdbjpg Windows ve faks görüntüleyicisi ile örneklenen" böyle bir şey.
Bu çalışmama eğer uygun düşmese bile öğrenmek isterdim.
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Asıl siz benim dilim için kusura bakmayın. Ne idüğü belirsiz bir dil konuşur olduk maalesef. Yukarıda saydıklarım Excel Veri menüsü altında bulunan araçlardı.
Sıralama, süz, alt toplam, özet tablo gibi yardımcılar verileriniz bu şekilde tutulduğunda hizmetinizde olacaktır. Onlar yeterli olmasa bile bu şekilde bir veri üstünde kod geliştirmek daha basit ve güvenilir çalışacaktır. Umarım laf var iş yok diye düşünmezsiniz. Dediğim şekilde verilerinizi tutmayı bir denerseniz başlarda görüntü olarak ters gelsede alışınca çok daha kullanışlı olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde tutulmuş verilerin üstüne excel araçları dışında ilave ihtiyaç doğduğunda forumumuza sorarsanız daha iyi yardımcı olabilecektir arkadaşlarım.
Kolay gelsin.

Çok haklısınız. Verileri önerdiğiniz şekilde yazamadığım için Access'e de alamıyorum. O kadar bilgiyi yeniden tek tek düzenleyip o şekilde aktarabiliyorum.
Ama üst makamın gönderdiği örnek o, ne yazık ki.
Kesinlikle özverinizden, emeğinizden şüphe edemem. Sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum ve kendimi de şanslı buluyorum bu bağlamda.
Her zaman sorularımla sizlerle beraber olmak üzere. Teşekkürler.