Excelde Formülleri düzenlemek

Arkadaşlar benim isteğim acaba excel de formüleri sütun dan satıra veya satırdan sütuna verimenin bir formülü varmı?
Yani A1den başlayıp Z1 e doğru olan formülleri A1 den A29 çevireceğim yada bunun tersi Eğer ilgilenirseniz sevinirim

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın teknik, Denemedim ama A1:Z1 hücrelerini Copy (kopyala) yapıp
A2 ye Past Special (Ã?zel Yapıştır) dan Transpose (türkçesini öğrenemedim) yapın. Sanırım olur.

Denedim oldu. 1. satırı da silerseniz A1 den itibaren düzenlenmiş olur.

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Arkadaşlar ekteki dosyada bazı veriler var bunları eğer veya başka bir excel formülü ile nasıl yaparım acil yardım, ayrıca makro forumunda YAÞ BULMA FORMULU VE YILLIK İZİN başlıklı konu hakkında da bilgi verilirse sevinirim. İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
:yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin

Çalışmanıza uygun bir örnek yaptım.Siz kendinize uygun bir biçimde ayarlarsınız

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın fasuga,
Benim çalışmamda ekte, inceleyiniz

Excel Vers. ve Dili
Office XP - Türkçe
Arkadaşlar vermiş olduğunuz formüller şimdilik işime yarıyor ama benim istediğim firmaların yapmış oldukları tonaja göre primler ürün olarak verilmektedir.
Ã?rneğin a firması 100.000 kilo ürün satmış bunu karşılığı % 3 prim hakediyor. 100.000 x 3 / 100 = 3000 şeklinde olması gerekiyor.
:mutlu:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn. fasuga örneği incelerseniz prim hanesini 1000 TL cinsinden ayarlamışım. Sen bunu genel sekmesinden 1000 olarak ayarla zaten dediğin gibi hesaplama yapıyor.