Excelde hazırlanan Proğram exe haline gelebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Ben Excel'de hazırladığım bir dosyayı program haline (exe, com vb.) dönüştürmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Amacım hazırladığım sayfa haricinde hiç bir bilginin kullanılmamasını sağlamak.
Ayrıca,
"XLS olarak hazırladığınız dosyanıza bir menü yolu ekledikten sonra XLA olarak Farklı Kaydedin ve eklenti haline getirin. Dolayısı ile Çalışma Sayfalarınıza kimse müdahale edemeyecektir. " bu ifadenin ne anlama geldiğini açıklayabilirmisiniz. İlginize şimdiden teşekkür eder. Sağlıklı günler dilerim.

EN BÜYÜK ZENGİNLİK SAÐLIKTIR.
:hey:

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba,
Aslında isteğiniz tamamen imkansız değil.Excel'de yazmış olduğunuz Module'lerin bir kısmını (hatta VBA bilginize göre hepsini) VBA' da exe haline getirebilir,yapmış olduğunuz excel kitabına bağlar kurabilirsiniz.Ancak bu şekilde olur.

Sorunuzun ikinci kısmı,sanırım başka bir sorudan size verilen bir cevap.XLA eklentidir.Aynen yukarıda verdiğim VBA' ile ilgili cevap gibi ; ama biraz değişik.Bu şekilde de çalışma sayfanıza direkt bir bağ değil de eklenti yolu ile erişmiş olursunuz.

Umarım açıklayabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba, aslında bende imkansız olmadığını düşünüyorum. Ã?rneğin, userform kullanarak excel sayfası görünmeden proğramın açılışını ve kapanışını yapabiliyoruz.
Sormak istediğim şu, Visual Basic deki gibi proğramı çalıştırmak mümkünmü?. Yaptığınız açıklamayı anlayamadım. Çünkü bu konuda az bilgiye sahibim. Bu konuda bir örnek verebilirmisiniz.
Ayrıca, excelde userform ile yaptığımız proğramı visual basic üzerinden kullanabilme imkanı olabilirmi. Olabileceğini düşünüyorum. eğer varsa nasıl olabileceği konusunda örnek verebilirmisiniz. Sevgilerimle, selamlar

BİLGİ PAYLAÞTIKCA ÇOÐALIR.

Module'lerin bir kısmını (hatta VBA bilginize göre hepsini) VBA' da exe haline getirebilir,yapmış olduğunuz excel kitabına bağlar kurabilirsiniz.

Sanirim vba degil vb demek istediniz.

Excel'de hazirladiginiz bir uygulama en sonunda calisabilmesi icin yine excel'e ihtiyac duyar.

Uygulamanizin exe olabilmesi için vb, c, delphi vs gibi derleme opsiyonuna sahip programlama dilleri kullanmalisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın ALPEN,
Tamamen haklısınız.Başta sayın Ongun'dan ve tüm arkadaşlardan,verdiğim yanlış bilgiden dolayı özür diliyorum.VB olarak düzeltme yapıp uyardığınız için teşekkür ederim.

sayın Ongun,
excel'de hazırladığınız formları Export edip,daha sonrada *.frm uzantılı bu dosyaları Visual Basic'e Import edebilirsiniz;fakat sorun kayıtda yaşanacaktır.Kayıtlarınızı ya bir txt,dat ya da benzeri dosyalara yapmanız ya da sayın ALPEN'in de dediği gibi oluşturduğunuz Excel Çalışma Kitabına yapmalısınız.

Þu an benim bildiğim programlama.com diye bir site var.Bir göz atın.belki faydası olur.