excelde oluşturulşablonlar çalışma sayfalarına nasıl atılır?

arkadaşlar excelde yeni sayılırım. forumuda sık sık takip ediyorum. ancak karşılaştığım bi problem ve yapmak istediğim bi proje var. ancak nasıl yapılacağı konusunda forumda benzerlik taşıyan bi başlık henüz görmedim bu nedenlede sormak ihtiyacını hissettim. yardımcı olursanız çok tşk.kür edeceğim.
1-excel de, hücrelerin genişiliği, başlık ve benzeri biçimlendirmelerden müteşekkil bir çalışma sayfasını yaptım. ancak yeni çalışma sayfalarında, her seferinde bu şablondan (biçimlendirilmiş şekilde) yenidan yapmadan nasıl temin edebilirim. çalışma sayfasından kes kopyala yöntemini uyguladığımda satır ve hücreler bire bir aynı olmuyor. sayfayı düzenlemekte epey sıkıcı oluyor.
2-Diyelimki bi çalışma sayfasında satırlarda oluşturduğumuz bilgilerin üzerini klikleyerek bu bilgileri (örneğin kliklediğim satırı komple) başka bir çalışma sayfasına otomatik olarak nasıl atabilirim. bunun için makro yapmak mecburi mi. yada benzer bi çalışma forumda daha önceden verildimi.
3-1. ve 2. sorularda sormaya çalıştığım problemleri müşterek olarak yapma imkanı excelde varmı. Eğer yok diyorsanız bu problemin çözümü için başak bir programlama dili önerebilirmisiniz?

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn. mkn68
1. sorunuzun cevabı olarak boş bir sayfada şablonunuzu oluşturun. ve çalışma sayfasının sütunlar ile satırların çakıştığı köşeden tüm sayfayı seçip kopyalama işlemini yapın. 2. sorunuz pek çok alternatifi var. Makro ile de olur fonksiyonlarla da, ne yapmak istediğinize bağlı. 3. sorunuzu ben görmemiş olayım. :D

sayın. kombo
tamam 3. soruyu ben sormamış olayım
2. soru ile ilgili basit bi kod yazabilirmisiniz. makro ve fonksiyonla
ilginize tşkler.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn.mkn68
İstediğiniz hücreleri fonksiyonlarla diğer sayfalara aktarmak çok farklı şekillerde mümkün . (tabii makro ile de) Yukarda da dediğim gibi ne tür işlem yapmak istediğinize bağlı. Örnek dosya eklerseniz yardımcı olacak arkadaşlar mutlaka çıkacaktır. Makro ile yapılmış veri aktarma örneklerinden sadece ikisini aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=15914
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=15830

sayın kombo,
ilginiz için tşk.ler