excelde sayılar sağa yaslı

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21.09.2023
arkadaşlar excelde sayı girdiğim zaman sağa yaslı giriyor ve formül yazınca error veriyor nasıl düzeltebilirim.acaba yanlış bir yere mi bastım.hücre biçimlendirden düzeltiyorum olmuyor

Excel Vers. ve Dili
2007
21.09.2023
sağa yaslı sayılar excel 2007

arkadaşlar excelde sayı girdiğim zaman sağa yaslı giriyor ve formül yazınca error veriyor nasıl düzeltebilirim.acaba yanlış bir yere mi bastım.hücre biçimlendirden düzeltiyorum olmuyor

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Excel otomatik olarak girilen metinleri sola, rakamları ise sağa yaslar, diğer sorunuza gelince muhtemelen bir yerinde yanlışlık yapıyorsunuzdur.

Excel Vers. ve Dili
2007
21.09.2023
sola yaslıyor diycektim pardon

Excel Vers. ve Dili
2007
21.09.2023
yaa kusura bakmayın projem var ve burada takıldım 2 kere eklemişim özür dilerim

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
mrb

Muhtemelen hücre özelliklerinden METİN seçilidir Genel veya sayı olarak değiştirn.

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
İyi Akşamlar

İhsan bey aynı anda yazdık sanırım. "Altarnatif"

İ

İhsan Tank

Misafir
hücre biçimlendirden düzelttim fakat gene olmuyor dosyayı ekledim bakar mısnızı?
merhaba
rakamların arasında boşluk mevcut
düzeltmek için
Ctrl+H aranan değere boşluk ( bir kere space) basın yeni değere herhangi bir şey yapmadan tümünü değiştir deyin. otomatik değişiyor

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
mrb

siz sayıları yazarken 1, 1(1,'den sonra boşluk vermişsiniz) 1,1 olarak değiştirmeniz işinizi görecektir.

İ

İhsan Tank

Misafir
siz sayıları yazarken 1, 1(1,'den sonra boşluk vermişsiniz) 1,1 olarak değiştirmeniz işinizi görecektir.
syn : Black Lord
öncelikle bir önceki ince davranışınız çin teşekkür ederim.
bu soruna gelince eğer ki çok fazla kayıt var ise hepsini tek tek mi kaldıracak. üstte mesajımda bir yol anlattım lütfen deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007
21.09.2023
sayıları girerken otomatik olarak , den sonra bir boşluk bırakıyo otomatik olarak her yeni excel açtığımda bu oluyor .yanlış bir tuşa mı basıyorum acaba .bu arada çok teşekkür ederim sağolun

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
mrb

İlhan bey mesajınızı gönderince gördüm ve ilk olarak kendim denedim. Ama başka değerler ve boşluklarda olabilir. Silenzi arkadaşımız deneme göndermiş olabilir.

Forumda Sizin verdiğiniz cevapları takip eden birisiyim örneklerini inceleyip kendime örnek çıkarıyorum. İlginize bilgize teşekkürler.

İ

İhsan Tank

Misafir
sayıları girerken otomatik olarak , den sonra bir boşluk bırakıyo otomatik olarak her yeni excel açtığımda bu oluyor .yanlış bir tuşa mı basıyorum acaba .bu arada çok teşekkür ederim sağolun
rica ederim
kolay gelsin :mutlu:

İlhan bey mesajınızı gönderince gördüm ve ilk olarak kendim denedim. Ama başka değerler ve boşluklarda olabilir. Silenzi arkadaşımız deneme göndermiş olabilir.

Forumda Sizin verdiğiniz cevapları takip eden birisiyim örneklerini inceleyip kendime örnek çıkarıyorum. İlginize bilgize teşekkürler.
bu link'i incelemenizi tavsiye ederim.

rica ederim
kolay gelsin :mutlu:

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhaba
konu üzerinden 14 yıl geçmiş bilmiyorum cevap gelir mi:) yeni konu açmak istemedim.
Benzer durum bende de var fakat rakamlar arasında boşluk yok.
Yaşadığım sorun şu;
A1 hücresine 3959 kodunu elle girdiğim zaman =KAÇINCI(A1;.....) formülüm çalışıyor sorun yok fakat A1 hücresine bir formül ile 3959 u yazdırınca =KAÇINCI formülü hata veriyor. Hücre biçimlendirmeden hepsini sırayla; sayıya, genele ve metne dönüştürdüm ama değişmiyor.
=PARÇAAL formülü ile A1 hücresine 3959 yazdırdım değer sola yaslı çıkıyor, formülü silip elle 3959 yazınca sağa yaslı oluyor ve formül çalışıyor.
Sebebi hakkında bilgisi olup paylaşırsa çok sevinirim.
Saygılar
Tolga

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

PARÇAAL metinsel bir fonksiyondur. Bu sebeple çıkan sonuç sola hizalı olur. Aşağıdaki gibi deneyiniz.

=--PARÇAAL