Excel'de toplam sütunu sabitleme

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 (11.5612.5606)
Arkadaşlar bir şey yapmaya çalışıyorum ama beceremedim we önemli lütfen yardım edermisiniz.. :(

Arkadaşlar ben bir sıraya kod - tanım - adet - giriş - çıkış diye

adet mesala 20 giriş'e 2 yazdığımda adet kısmı 22 olsun
çıkışa 3 yazdığımda 19 olsun

ama ben yazdığımda mesala giriş'e 2 yazıyorum tamam 22 oluyo ama aynı yere 3 yazınca 25 olması gerekirsen o 20'nin üzerine üç koyup topluyor 23 oluyor ilk girdiğim 22'nin üzerine 3'ü ekleyip 25 yapması lazım..Aynı mantık çıkışda da olması gerekiyor nasıl bir formul yazmam gerekir arkadaşlar.. ((

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba.
Aşağıdaki kodları çalışma sayfanızın sekmesine sağ tıklayıp açılan modüle yapıştırınız.
B1 hücresine her girdiğiniz veriyi C1 hücresinde toplar.:cool:
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [B1]) Is Nothing Then Exit Sub
On Error Resume Next
Range("C1").Value = Range("C1").Value + Range("B1").Value
End Sub

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Ne yapmak istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor. Örnek bir dosya ekleyin, dosyanıza ufak bir açıklama ve olması gereken sonucu yazın. İnanın daha çabuk cevap alacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
Ne yapmak istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor. Örnek bir dosya ekleyin, dosyanıza ufak bir açıklama ve olması gereken sonucu yazın. İnanın daha çabuk cevap alacaksınız.
Arkadaşım ekledim şimdi birdaha anlatıyım N kolonuna eklediğimiz sayı L konundaki sayıyı arttıracak O sütununa eklediğimiz sayıda L kolonunu düşürecek..Yani burda yapmak istediğim ben giren hanesine bir sayı yazdığımda ordaki adet artısın çıkan hanesine yazdığımda çıksın..Ama şu anda ben giren hanesine mesala 4 yazıyorum adet kısmında da 6 olduğunu düşünelim ben 4 yazınca 10 oluyor fakat aynı giren hanesine örnek veriyorum bu sefer 5 yazınca 10 iken 15 olması gerekirken o ilk rakam olan 6'nın üzerine ekliyor o 5'i 10'un üzerinde deil..Birde bu giren ve çıkan hanesine yazdığım sayılar ben sayıyı yazdıktan sonra orda son yazdığım sayı durmak zorundamı mesala oraası sayıyı yazdıktan sonra boş kalamazmı yada sıfırlayamazmı kendini giren ve çıkan hanelerinden bahsediyorum...

Teşekkürler arkadaşlar , şimdiden kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
Dosya da ekledim bu sefer hiç cewap alamıyorum acaba bu dediğim imkansızmı :((

Sn.love_codec

Sizin listenize sayım adlı bir kolan ekledim. Yani sayım sonuçlarını buraya gireceksiniz. Adet kısmında ise basit matamatiksel işlem var giren ve çıkan adetleri yazarak istenilen sonuca ulaşılıyor. Bilmem işinizi görürmü
Saygılar

sn. hamitcan
döngüsel başvurunun nasıl yapıldığına dair bir açıklama yapabilirmisiniz
teşekkürler

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Açıkcası ben bu işlemi kod yardımıyla yaptım. Benzerliğinden dolayıda bu ismi verdim. Daha önce fazla deneme fırsatım olmadı. Ama Araçlar>>Seçenekler>>Hesaplama içinde Yineleme diye bir checkbox var. Burayı kullanarak döngüsel başvurudan yararlanmak mümkün olabiliyor. Yine belirteyim, kullanımı hakkında tam olarak benimde bilgim yok. Ama size bir fikir verebilir. Excel yardımından faydalanarak birşeyler bulabileceğinizi düşünüyorum.

Aşağıdaki kod için açıklama yapayım;
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [N3:O65536]) Is Nothing Then Exit Sub' Hedef hücre [N3:O65536] aralığında değilse çık.
x = Target.Row'Hedef hücre satır nosu
If Split(Target.Address, "$")(1) = "N" Then Cells(x, "l") = Target + Cells(x, "l")'Hedef hücrenin kolon ismi "N" ye eşit ise Hedef hücre ile aynı satırdaki "L" sütunundaki hücreyi topla.
If Split(Target.Address, "$")(1) = "O" Then Cells(x, "l") = Cells(x, "l") - Target''Hedef hücrenin kolon ismi "O" ye eşit ise Hedef hücre ile aynı satırdaki "L" sütunundaki hücreyi çıkart.
Target.ClearContents'Hedef hücreyi temizle
End Sub