excelde yaptığım formu accesste database'e çevirmek?

Excel Vers. ve Dili
2013 türkçe
öncelikle selamlar. giriş seviyesinde access bilgim olduğunu belirtmek isterim öncelikle. basit veri tabloları yapmıştım daha önce ama bu sefer beni aşan bir konuda yardımlarınızı, önerilerinizi almak istiyorum müsaadeniz olursa.

yakın bir zamanda yine bu sitedeki değerli arkadaşların bilgi paylaşımlarıyla, işimle ilgili bir excel formu hazırlamıştım. mesleğim personel taşımacılığı.

şöyle bir sorunum var ki excel formunu veri deposu olarak kullanamadığım için access'te birşeyler yapmaya karar verdim. her ay kopyala yapıştır yapmak hem zaman kaybı, hem de veri depolamak güç.

çok fazla access bilgim yok dediğim gibi. vba, visual basic bilgim de yok maalesef. mesela excel formum tamamen formülle çalışmakta ama access'te tablo üzerinde formül kullanamıyoruz galiba. form üzerinde yapılabildiğini buldum ama tabloya kaydolmuyor değerler vs. kafamda deli sorular. :)

excel formumu örnek olarak yüklüyorum. zahmet olmayacaksa forma bakarak bunu access'te nasıl yapabileceğimle ilgili en azından bir akıl verirseniz sevinirim. şimdiden çok teşekkür ediyorum ilgilenen herkese.

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Excelin ne kadarını access aktarmak istiyorsun,
access i bilmiyorsan bunu komple access de yapmak için
biraz access öğrenmen lazım.