exceldeki bilgilerin notpad'e aktarimi

Selamlar,
konu ile ilgili birçok örnek görmeme rağmen yapılan çalışmalar genelde fazla detaylı benim aradığım ise olukça basit. verilen örnekleri istediğime uyarlamaya çalıştıysamda olmadı... istediğim sayfa1 de a1:a10 arasındaki verilerin metin belgesi olarak kaydedebilmek (word değil) tabi uzantısını sql olarak gelmesi lazım bu şekilde başka bir programa import yapabileceğim ...yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun en basit yolu dosyayı farklı kaydetten metin dosyası (.txt) olarak kaydetmektir.

leventm' Alıntı:
Bunun en basit yolu dosyayı farklı kaydetten metin dosyası (.txt) olarak kaydetmektir.
tabiki size katılıyorum ancak word ve ppt için verilen birçok örneğin yanında notpad için bir örneğin olup olmadığını merak ettim kısacası tek tuş ile sql döküman yaratmaktı amacım anlaşılan eski yönteme devam ilginiz için teşekkürler

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Kod:
Sub Test()
    Open "C:\TestFile.sql" For Output As #1
        For i = 1 To 10
            Print #1, Cells(i, 1)
        Next
    Close #1
End Sub

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki gibi dosyayı .txt olarak kaydeden bir kod işinize yararmı?

[vb:1:f0a2095e82]Sub kopyala()
ad = Left(ActiveWorkbook.Name, Len(ActiveWorkbook.Name) - 4)
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=ActiveWorkbook.Path & "\" & ad & ".txt", FileFormat:=xlUnicodeText
End Sub
[/vb:1:f0a2095e82]

Levent Bey ve Haluk Bey ;
her ikinizede çok teşekkür ediyorum ilginiz emeğiniz ve harcadığınız zaman için Teşekkürler