Excelden ComboBox a ComboBox dan excele

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Türkçe
Arkadaşlar ekteki gibi bir dosya hazırladım burda command bütona tıklayınca açılan user forma iki tane ComboBox ekledim daha da eklemek istiyorum .Birinci ComboBox da istediğim oldu hem veriyi listeden seçiyorum seçtiğim veriyi de excele sayfasına aktarıyorum fakat bunu ikinci ücüncü dördüncü ComboBoxlarda da yapmaya çalıştım olmadı
ayrıca bu verileri vba da "AddItem" la ekleyerek değilde excelin bellir bir sayfasından almak sitiyorum mükünmü .
Herkse selam foruma devam

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Private Sub UserForm_Initialize()
With ComboBox1
.AddItem "Değerleriniz1"
.AddItem "Değerleriniz1"
.AddItem "Değerleriniz1"
.AddItem "Değerleriniz1"
End With
With ComboBox2
.AddItem "Değerleriniz2"
.AddItem "Değerleriniz2"
.AddItem "Değerleriniz2"
.AddItem "Değerleriniz2"
End With
End Sub

şeklinde devam edebilirsiniz .

Sayfadan veri almak isterseniz Combobox'un Properties-Rowsource kısmına

diyelimki Sayfa1 deki A1 ile A10 arasını almak istiyorsunuz bu durumda o kısma
Sayfa1!A1:A10 yazmanız gerekecektir

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Türkçe
sayın rakkas yardımın için teşekkürler ben sizin kodları kendime göre uyarladım yalnız sıkıntım şu ComboBox dan personelin adı soyadını seçince personelin diğer bilgilerinin comboBoxlara otamatik olarak gelmesini istiyorrum.Sicil No -Tc No -Derecesi kademesi gibi

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Akça

Sadece Hasta İsmini Seçerek bilgileri getirip Ekleme Yapabilirsiniz.
Dosyayı Bir inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Türkçe
Sayın Rakkas ilgine ve alakana teşekkürler ikinci gönderdiğim mesajdaki veriler
ilgili hücrelerde olacak yani senin anlayacağın oradaki bilgileri boş bir hsta sevk
kağıdına göre ayarladım bu bilgileri user formdan seçtiğimde excelde aynı şabloda yer alacak yazdır dediğimde hasta sevk kadının boş olan ilgili yerlerin e burada yazdığım bilgiler denk gelecek .elinde sağlık sayende aktarma olayınıda öğrendik..
Yalnız benim istediğim ikinci mesajda gönderdiğim şablonu koruyarak isim girildiğinde diğer bilgiler otomatik olarak gelecek teşekkürler herkese selam foruma devam

Excel Vers. ve Dili
Office 2003-Türkçe
Sayın rakkas eline ve beynina sağlık biraz değişiklikten sonra tam istediğim gibi oldu.Tam Manasıyla düzelttikten sonra formdan yararlanan arkadaşlara sunmak istiyorum .Teşekkürler herkese selam Foruma devam