Excelden veri alma

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Arkadaslar merhaba,

Istedigim zamanlarda bana gelen 5 kolondan olusan bir excel file var. O filede bulunan datalari Access de yapmis oldugum bir tabloda kullaniyorum. Fakat accessdeki tabloyada ilave ettigim 2 kolon daha var. Ben bir buton araciligiyla exceldeki 5 kolonu access tablaosunun istedigim kolonlarina nasil kopyaliyabailirim.
Exceldeki b kolonunda bulunan "name" kolonunu accessdeki "Musteri" tablosundaki "ad" kolonuna nasil kopyaliyabilirim.

Yardimlariniz ve paylasimciliginiz icin tesekkurler..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın TRUSA,

Geçen gün yine aynı uygulamayla ilgili bir soru sormuştunuz (iki tabloyu birleştirme) mantık aynı Update sorgusu.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Sayin modali,

Bu kadar kisa surede cevap vermek rekor olsa gerek. Tesekkurler..

Haklisiniz update mantigi ile yapilabiliyor. Fakat bir sIkInti var. iki tabloyu birlestirmek icin bir eslestirme yapmak gerekiyor. Tablo1 deki Personel ID ile Tablo 2 deki ID gibi. Ben zaten Tablo1 i import vasitasiyla excelden cekiyorum. Problem su : Excelde bir de bir degisiklik yapildiginda mesela personel ID degistiginde import yaptigim Tablo1 e yansiyor fakat esas bana gerekli olan tabloya yansimiyor.
Birde ben sanirim UPDATE komutunu dogru kullanamadim. Hata vermiyor ama islevinide yapmiyor.
yardimlarin icin tekrar tesekkurler...

konuyla ilgili olduğunu sandığım bir sorum olacak.
Accesse excel tablosu bağladım.(dış veri al komutu ile) access ten bu tabloyu açınca kayıt eklenmiyor. tabloda değişiklik yapılamıyor. Neden?

Excel Vers. ve Dili
Sayın hasansonmez,

Dış veri al tablo bağla dan yapılacak.

İyi çalışmalar

dış veri al tabloları bağla. aynen yaptım. ama access ile form oluşturulamıyor, bağlanan tabloya kayıt eklenemiyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Excel Vers. ve Dili
Form oluşturulabiliyor, ancak kayıt silme ve güncelleme için ayrıca kod yazmak gerekiyor.

Bu şekilde ancak excel deki verileri kullanabiliyoruz.

İyi çalışmalar