excele aktarmak

merhaba ekteki örnekteki bilgileri zipli dosya içindeki aile formu excel formatına aktarmak istiyorum formdaki bilgileri inceledim ama beceremedim yardımcı olursanız çok memnu olurum.teşekkürler (yapmak istediğim access ana formunda ev no ya ait kişileri aile formu yazan excel formuna aktarmak istiyorum..yalnız sadece o ev nodaki kişileri )tekrar teşekkürler..

selam karaayhan ve modalı özellikle size sesleniyorum yardımınız bekliyorum siz bu konuların uzmanısınız galiba burdan baktığım kadarı ile sağolun..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ahmetyurtkan,

Gerçi size biraz kırgındım ama yine de dayanamadım.

Kodları incelerseniz ipuçlarını elde edebilirsiniz. Yalnız mutlaka iki adet modül ve bir adet de tablo uygulamaya eklenmesi gerekiyor.

İyi çalışmalar

sayın modalı sizi kırdıysam özür dilerim...çalışmalarınız takdirle karşılıyorum teşekkür ediyorum ..kolay gelsin..

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Benim PC'de MS Access yüklü olmadığı mdb dosyasını direkt olarak açma imkanım yok.

Ancak, Excel'i kullanarak Data >> Get External Data >>> New Database Query menüsü ile sözkonusu mdb dosyasını Excel'e gösterince, ekli resimde görüldüğü gibi dataları mdb dosyasından Excel dosyasına aktarabiliyorum.

Üstelik bu iş için VBA de kullanmaya gerek yok.

Maksat alternatif olsun ... :mrgreen:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sorunun orjinalini dikkatli okumamışım.

Yukarıdaki mesajımda, mdb dosyasındaki tüm veriler Excel dosyasına aktarılır.

Ama eğer istenirse, sadece belli kriterleri sağlayanlar Excel dosyasına aktarılabilir.

Örneğin aşağıdaki resimlerde de belirtildiği gibi sadece Ev No = 1 olanlar, Excel'e aktarılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
Sayın ahmetyurtkan,

Bu hata referans harasından ileri geliyor. Referanslardan MS Oficee Excel kütüphanesini eklemeniz gerekiyor.

Sayın Haluk evet haklısınız ama burada sadece ev nosu 1 olan kayıtları almamız gerekiyor ve dış veri al metoduyla bu iş imkansız. Ondan sonra bir de excel de biçimlendirme yapmamız ve hücrelerin veri tipini de ayarlayabilmemiz gerekiyor.
Bu arada VBA ya da epey iş düşüyor. Bu işi yapmak istiyenler mutlaka geliştirmeleri gerekir. :lol:

İyi çalışmalar :D

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
modalı' Alıntı:
Sayın Haluk evet haklısınız ama burada sadece ev nosu 1 olan kayıtları almamız gerekiyor ve dış veri al metoduyla bu iş imkansız. Ondan sonra bir de excel de biçimlendirme yapmamız ve hücrelerin veri tipini de ayarlayabilmemiz gerekiyor.
Bu arada VBA ya da epey iş düşüyor. Bu işi yapmak istiyenler mutlaka geliştirmeleri gerekir. :lol:

İyi çalışmalar :D
Sayın modalı;

Son mesajımı galiba görmediniz.

Size de iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Bir de Haluk bey,

Arada sırada konu başlığımızda moderatörlerimizi de görmek büyük mutluluk bizim için. :mutlu: :mutlu: :eek:k::

slm

selam arkadaşım ben ekteki dosyaya excele aktara basıyorum excel dosyasını açıyor ama aktarmıyor ne yapmam lazım?yardımlarınız için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Sayın ahmetyurtkan,

Uygulamaya şöyle bir baktım:

Referans hatası vardı, sorgu cümlesinde hata var. En çarpıcısı strCriteria ya eşitlemişsiniz ama strCriteria tanımlı değil.

Her neyse akşama evde sakin kafayla bakmak gerekiyor.

Bir de exceldeki formu niçin access de oluşturmadınız merek ediyorum?

Şimdilik iyi çalışmalar :)

merhaba sayın modalı exceldeki formu accesda oluşturmam zor exceldeki kadar kolay şekil çizilemiyor biliyorsunuz accesda bende bu yüzden excele aktarma ihtiyacı duydum..yardımlarınız için teşekkür ediyorum..yardımcı olursanız memnun olurum ..teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Sayın ahmetyurtkan,

Alan adlarını girerken dikkatli olmanız gerekiyor. Boşlukları hesaplamanız ve tabloda olmadığı halde alt çizgi karakterini kullanmamanız gerekiyor. Bir de db ve rec değişkenlerini tanımlarken ADO yu da kullanmanız gerekiyor. Bir de Where de metin başvrusu varken " ' " lara dikkat etmeniz gerekiyor.

:hey: İyi çalışmalar

çok teşekkürler sayın modalı ilginiz ve yardımcı olduğunuz için sağol...