EXCELE YOL KESİTİ ÇİZDİRMEK

EXCELE YOL KESÝTÝ ÇÝZDÝRMEK

Konu hakkında pek bilgim olmadığı için bu sorunun hangi kategoriye ait olduğunu kestiremedim o yüzden soruyu buraya göndermeye karar verdim.Þimdi bahsedeceğim programı gördüğümü hatırlıyorum ama o zaman pek ilgili olmadığım için nasıl hazırlandığını önemsememiştim.Þöyleki: excele birden fazla x ve y değerlerini veriyorsunuz o da size bu değerlere göre, yolun dikine kesilmiş kesitini çiziyor.Forumda Karayollarında çalışan ya da sektörde benzer işlerde çalışanlar eminim neyi kastettiğimi daha iyi anlayacaklardır.Muhtemelen makrolarla yapıldığını tahmin ediyorum ama başta da söylediğim gibi pek bilgim olmadığı için fikir yürütemiyorum.Aranızda konuyla ilgili bilgisi olanlar veya benzer programların nasıl yapıldığını bilenler bunu benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.Teşekkürler... :hey:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?ncelikle hoşgeldiniz.

Açıkçası ben neyi kasdettiğinizi anlayamadım. Sanırım İnşaat Mühendisliği ile alakalı bir konu,isteğinizin nasıl bir şey olduğunu tarif edecek bir resim veya herhangi bir örnek gönderme imkanınız varsa detaylı yorum yapmak mümkün. Umarım sorunuzdan ne kasdettiğinizi anlayacak arkadaşlar çıkacaktır.

selamlar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
http://www.mrexcel.com/graphics.shtml
Diagrams Using AutoShapes başlığı altında istenen şey var.. yani otomatik şekillere istenen boyutları vererek bunu yaptırmak mümkün gözüküyor ama önce yol kesiti nasıl çizilir onu öğrenmek lazım.. birde sizin gördüğünüz örnek yine excel'demi çiziyordu yoksa autocadde mi..?