Excell den Access e veri aktarmak

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar günlük olarak excell den access e veri aktarmam gerek. excell de güncellenen ve yeni eklenen verileri access e aktarırken yeni eklenenleri olduğu gibi aktarıp güncellenenleri de değiştirmesini istiyorum. nasıl bir çalışma yapmam gerekir?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
arkadaşlar günlük olarak excell den access e veri aktarmam gerek. excell de güncellenen ve yeni eklenen verileri access e aktarırken yeni eklenenleri olduğu gibi aktarıp güncellenenleri de değiştirmesini istiyorum. nasıl bir çalışma yapmam gerekir?
.

Buradaki çalışmayı inceleyin.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkür ederim. istediğim böyle birşey değil. veriyi Excel den çekecek fakat Access te derlenecek Excel deki değişiklikler güncellemeler veri tabanımda otomatik değişecek. mesela 28 ıd nu.lı kayıt Access e excellden aktarıldıktan sonra üzerinde değişiklik olabiliyor.

Id nu=28 ad= mehmet soyad= duman grup= 3
iken
Id nu=28 ad= mehmet soyad= duman grup= 1
olabiliyor.
bütün bu verilerde önce excelde toplanıyor.
excelle yeni kayıtlarda olabiliyor. bu yeni kayıtlarıda Access e aktarıyoruz.
excellde işi biten veriler olabiliyor. işi biten verileri sildiğimizde accessten silinmemesi gerekli bir arşiv niteliği olması lazım. benim yüklediğim programda sadece güncelleme işini yapamıyorum onun içinde kod kullanmamız gerekli diye düşünüyorum.