false true yardım

Merhabalar arkadaşlar.
öncelekle hepinizin yeni yılını şimdiden kutlarım.
Benim problemim false true yani gizle göster konusunda yapmış olduğum çalışmamda alt sayfa olarak kullandğım ve sekmeli olarak dizayn ettiğim bölümde kaza şekli isimli açılır kutu alanında ölümlü kaza yaptığımda ölen erkek ölen kadın yarılı erkek ve yaralı kadın alanını göstermesi maddi hasarlı yaptığımda ölen erkek ölen kadın yarılı erkek ve yaralı kadın gizlemesi yaralamalı yaptığımda ölen erkek ölen kadın alnlarını gizlemesi yarılı erkek ve yaralı kadın alanlarını göstermesini istiyorum ekteki örnek üzerinde çalışma yaptım ancak değişlikliği tüm alanlar üzerinde yapıyor ben sadece o satır üzerinde yapmasını istiyorum şimdiden üstadlarıma teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
access
kardeş kolay gelsin, örneği bir incele istersen,belki işine yarar birşey bulabilirsin

Sayın Celoy gönderdiğniz örnek güzel ancak benim anlatmak istediğim satır üzerinde bulunan alanların gizlenmesi veya görünmesi eğer kaza şekli bölümünü değiştirdiğinizde anlatmak istediğim daha kolay anlaşılır sanırım.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
access
aslında benim demek istediğim şuydu, siz sadece veri günceşleştiğinde bölümü üzerinde değişiklik yapıyorsunuz,oysa görderdiğim örnekte gürüleceği gibi bunun birde "ÇIKILDIĞINDA","GÜNCELLEŞME SONRASINDA","DEĞİŞTİĞİNDE" bölümünde değişiklik yaıplamsı lazım diye düşünüyşorum,bakın ben biraz yapmaya çalıştım ancak hata veriyor ve bu haliyle fikir olması bakımından ekledim. Sayın hocalarımızda devreye girerlerse iyi birşey çıkabilir.kolay gelsin

sayın celoy sizin gönderdiğiniz örnekteki hatayı düzelttim ancak yine sorun düzelmedi. Daha önce denedim sizin verdiğiniz fikir doğrultusunda sonunda sadeleştirmek bakımından o halde ekledim. sayın hocalar bir el atsa sorun giderilecek.

Excel Vers. ve Dili
access
Kardeş biraz uğraştım ve aklım yettiğince birşeyler yapmaya çalıştım sanırım düzeldi,bir kontrol edin,olmamışsa tekrar bakarız:)

Sayın üstadlarım konu hakkında fikrinizi söylerseniz bana yine yardımcı olursunuz

Excel Vers. ve Dili
access
Sayın Karayilan kardeş gönderdiğim örnek işinize yaradımı ,acaba bilgi vermediniz.?

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Bu kadar kolay bir işlem bu kadar zor bir hale getirilebilir. Tüm tasarımınızı gözden geçiriniz..

Örnegi Sadeleştirip ekledim sayın beab05 bu tasarım şeklinde değişiklik yapamıyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
access
sayın akarayilan kolay gelsin,anladığım kadarıyla henüz sorunuza derman olamadık,iş bizi aştı demektir,Sayın Modalı ve Beab05 hocalarımızın cevabını bekleyin ,kolay gelsin

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Emin olmak istiyorum, örneğin kaza şeklinden "ölümlüyü" seçtiğinizde sadece ve sadece o satıra ait veriler gelecek yani alt satırdaki ölümlü dahil ve aynı satırdaki ölümlü hariç hiç bir satır gelmeyecek doğru mu?

Eğer böyleyse bahsettiğim gibi kolay bir iş değil ama üzerinde çalışıyorum yukarıda anladığım şekilde olarak.. Lütfen teyid ediniz..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Karışık bir işti doğrusu..İnceleyiniz...

sayın beab05 ilginiz için teşekkürler ancak ben problemimi anlatamadım sanırım gönderdiğiniz örnekteki bilgiler çok güzel benim istediğim ilk satıra ölümlü kazanın verisini girdiğimde sayısal olarak yazdığımda herşey normal ikinci satırda yaralamalı veya maddi hasarlı olarak işaretlediğimde üst satırda bulunan sayılar kayboluyor. Ben önceki yazdığım verileride görmek istiyorum ancak girdiğim son kaza şeklinin konumunda bulunuyor. mesala son girdiğim kaza şekli maddi hasarlı ise hiç bir şekilde bir önceki kayıtların sayısal değerlerini göremiyorum. ilginize teşekkürler.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
;) Göremezsiniz tabi ki.. Çünkü ben görmek istemediğinizi düşündüm. Neyse benim için iyi bir tecrübe oldu yine de.. Sorunuzu anladım sanırım, ama yine de bu kez excel'le nasıl görünmesini istiyorsanız öyle yapılmış bir örnek ekler misiniz? Ya da başka arkadaşlar tam anladıysa soruyu bilemem..

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Önceki örneğiniz üzerinde bende epey uğraşmıştım ama maalesef olay benim çapın sınırlarını aşıyor ;)

Bu isteğinize benzer bir şeyi tek form üzerinde daha önce yapmıştım; kolaydı.. Verdiğimiz şart, sıralı tüm kutuları etkilediği için sürekli formda şapkayı düşürüp keli ortaya çıkarıyor..

Yine de, farklı (daha kolay;)) bir çözüm önerisi için konuya girmek istedim.

Peki şöyle yapsak; seçime göre ilgili kutuya zıplasa ve ilgisiz kutuları es geçse işinizi görür mü?

teşekkürler sayın taruz ilginizle problem çözüldü. benim amacım zaten azami hata ile veri girişi yapmaktı. teşekkürler olurmu ne demek oldu gitti.