Farklı bilgisayarlarda yapılan değişikliği Accessde görebilme!

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Arkadaşlar Accessde daha önce böyle birşeyin yapıldığını duymuştum ama nasıl yapıldığı hakkında hiçbir fikrim yok.

Uzman arkadaşlara sormak istiyorum.

Access ile bir veritabanımız var ve veri giriyorsak evde 3 adet bilgisayar var

bu programı 3 bilgisayarda kullanıyorum. istediğim şu ki herhangi bir

bilgisayardaki access programımda yapmış olduğum değişikliğin diğer

bilgisayarlarda da görülmesini istiyorum.

Evde mevcut bir ağ sistemi var tabi ki.

Uzman arkadaşlar bunu yapmam için neler gerekir?

Şİmdiden kafa yoran ve yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003
programı ağda paylaşıma açılmış bir klasöre koy diğer bilgisayarlardan o klasöre girerek programın kısayolunu masaüstüne oluştur hepsi bu

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Tesekkur Ederim ancak bu sadece 2 bilgisayar arasında olan birşey bense bunu 6 bilgisayarda kullanmak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
MICROSOFT EXCEL 2003-TURKÇE
Bence ağ yapıları hakkında biraz daha bilgi toplayıp tekrar düşünün.Gülsüm1 in dediği çözüm yolu sadece 2 bilgisayar arasında geçerli değildir.2 Bilgisayar arasında geçerli olması için arada modem,hub yada switch olmadan Sadece Bir Tane CROSS Kablo ile iki bilgisayarın birbirine bağlanması gerekir.Ancak bu şekilde 2 bilgisayar arasında paylaşılmış olur ve 2 bilgisayardan fazlasına dağıtılamaz.Ancak sen 3 tane bilgisayarda kullandığından bahsetmişsin 3 bilgisayar arasında cross bağlantı imkansız ancak hub switch yada modem kullanılması gerekir.YAni cross bağlantı için en fazla 2 bilgisayar olması gerekir.6adet makinayı ağ yapısı var dediğine göre rahatlıkla birbirine bağlayabilirsin.Herhangi bir bilgisayardan çalışma grubu tanımlayıp diğer bilgisayarlarıda bu çalışma grubuna dahil ettikten sonra ağ üzerinden tüm bilgisayarlardaki paylaşıma açılmış dosya ve klasörlere ulaşabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Bana aşağıdaki alıntıyı göndermişti arkadaşlar ve işime yaradı sende denersin.

Sn.Modalı yazmıştı formda aynısını uyguladım ağda sorunsuz çalışıyor.

1. Veritabani Özel Kullanimda Açılmamalıdır.
Eğer özel kullanımda açılırsa veri tabanı diğer kullanicilar ona erişemez. Bunun için Araçlar¬Seçenekler Mönüsünden açilan pencerenin gelişmiş sekmesini tiklayin. Varsayilan açma modunu paylaşılan yapın.

2. Veritabaninda kayıt kilitlenmesi uygulanmalıdır.

Onun için ayni bölümde bulunan Varsayilan Kayıt Kilitleme ayarlarından Düzenlenmiş Kayıt seçeneği seçilirse kullanıcının o an düzenlediği kayıt diğer kullanıcılara kilitlenir.

3. Güncelleme Süreleri Ayarlanmalıdır.

Yine ayni bölümde
Yenileme sıklıgı (sn) Tablo veya form görünümünde kayıtların kaç saniyede bir yenileneceğini gösterir. Buy ayar 1 ile 32766 arasinda değişebilir. Ağ performansınız iyi ise ve kullanici sayisi az ise daha hızlı bir güncelleme sağlayabilirsiniz. Burada belirlenen kayitlari süreyi beklemeden de yenileyebilirsiniz. 0 zaman ya kayıt mönüsünden yenileyi yada Shift+F9 tuşlarına basmanız gerekir. Güncelle5tirme Deneme Sıklıgı (msnl Başka bir kullanici tarafindan kilitlenen değiştirilmiş bir kaydi kaç milisaniyede bir otomatik olarak kaydedeceğini ayarlar. 0 ile 1000 arasinda değerleri kullanabilirsiniz.
Güncellestirme Deneme sayisi. Başka bir kullanici tarafından kilitlenmiş bir kaydi kaç defa keydetmeye çalışacağını ayarlar. 0 ile 10 arası bir değer verilebilir.

4. Verileri Güncelleştirmek için Komut düğümesi yerleŞtirin.

Kullanıcının son verileri görebilmesi için bir komut düğümesi yerleştirin. Açilan sihirbaz da Form İşlemleri Kategorisinden Form verilerini Yenileme Eylemini seçin.

5. Veritabaninda Düzenlemeler Yapmak İstediğinizde Özel Kullanimda Açın.

Veritabaninda tasarım değişikliği veya düzeltmeler ve değişiklikler yapmak istediğinizde veritabanini Dosya-Aç menülerinden veritabanini seç,n Aç düğümesi yanındaki oku tıklayarak açilan pencereden Özel Kullanimda Aç seçeneğini tiklayin,. ,

6. Veritaban hızını Artırmak İçin Veritabaninizi Bölün

Veritabaninizi ağ altına kopyalamak yerine sadece tablolari ağ altinda kopyalayabilirsiniz. Böylece kullanicilar sadece verileri ağ altinda alabilecekler formlar, sorgular, raporlar gibi bileşenler ise kendi bilgisayarlarında kalacaktır.
Araçlar-Veritabani Hizmet programlarımenüleriyle açilan mönüden Verityabanı Bölücü komutunu seçin. Açilan pencereden veritabanini Böl düğümesine bastığınızda açilan pencere tablolarin kaydedileceği veritabanının ismini ve yolunu girmenizi isteyecek. Yol olarak tabi ki Ağdaki herkesin ulaşabileceği bir ağ dizinini seçin.

Veri Tabanı Başarıyla Bölündü iletisinden sonra veritabanınızın ikiye bölündüğünü görmüş olacaksınız. Form, sorgu vs. bileşenlerinin bulunduğu dosyayı kopyalayıp veritabanini kullanacak olan bilgisayarlara dağıtın.

Kullanıma başlanılan veritabanı dosyaları kayitlari ana dosyaya yani tablolarin bulunduğu dosyaay yazacaklardır.

7. Bağlı Tablo Yöneticisiyle tablolari yönetin:

Tablolar bölündükten sonra ayrı ayrı girilen bilgilerin güncelleştirilmesi için sırasıyla Araçlar¬Veritabanı Hizmet Programı- Bağlı Tablo Yöneticisi seçeneklerini kullanın. Açilan pencereden güncelleştirmek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz.

Tabloları seçip Tamama basarsanız "Seçilmiş olan tüm bağlı tablolar başarıyla yenilendi" iletisinden sonra tüm tablolar güncelleşmiş olur.