Farklı bir Mükerrer kayıt hakkında

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar Bir plakayı girdiğimde alt bilgide daha önceki kayıtlarında durum hanesi açık ise bu kaydı yapmamasını istiyorum ancak daha önceki kayıtlarında durum hanesi kapalı ise kayıt yapmasını istiyorum

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar sizlerden rica ediyorum.konu hakkında bilgisi olanlardan yardımlarını bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak kimse yokmu benim için çok önemli yapılması gerekenlerle ilgili ekte program içinde yazılı olarak anlattım daha iyi anlarsınız. aslında bu bir kodla yapılabilir.

Arama motorundan mükerrer kayıtlara baktım ancak benim için gerekli olan yok bu konu hakkında yazılı bir kod bile bana yeterli

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Bence soru anlaşılmadı ya da ben şahsen anlamadım ;) Ana form üstünde mi o plaka girişi yapılmasın ( bu da saçma olur çünkü plakaya göre bakılmalı zaten ve dolayısıyla plaka tek girilmeli yani açılan kutu falan olması doğal kaçar ;) ) Alt formda onay kutusu boş ise diğer bir arıza girişi mi yapılmasın?? Diyerek sözümü bitirmek isterdim ama tabloların, kurgunun çok kötü olduğunu görüyorum. Önce bunlar aşılsın derim klasik olarak...

Excel Vers. ve Dili
xp
Evet ana form üzerinde kayıt yapılmasın istiyorum

ancak daha önceden açılmış kayıtlarda aynı plakaya yeni bir kayıt girerken durum hanesi eski bir kayıtta açık ise ana formda kayıt yapmasın
durum hanesi eski kayıtlarda kapalı ise kayıt yapsın istiyorum