Farklı Kaydet komutundan sonra makroları pasif hale getirm

Merhaba,
Makrolarla oluşturduğum bir dosyayı farklı kaydet komutuyla kaydediyorum. Macrodaki userform, dosya açılınca otomatikman ekrana geldiği için bu yeni oluşan dosyalarda da gözüküyor. Bu dosyalarda ikinci bir defa makro kullanılmasına gerek yok.
Dosyaları farklı kaydettikten sonra bu yeni oluşan dosyalarda ilk dosyayı bozmadan nasıl makroyu silebilir yada pasif hale getirebilirim.
Teşekkürler
faruk

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Dosyayı eklerseniz, yardımcı olalım.

özür dileyerek şirket prosedürleriyle ilgili olan bi dosya olduğu için gönderemiyorum. Yani benim kendim için yaptığım birşey değil. yukarıdaki bilgiler umarım yeterli olur çünkü dosyayı göndermem doğru olmaz.
tekrar teşekkürler
faruk

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Ekli örnek dosyayı açtıktan sonra farklı kaydedip, sonucu izleyiniz.

Set MyMod = ThisWorkbook.VBProject.VBComponents("Module1")
ThisWorkbook.VBProject.VBComponents.Remove MyMod

makrosunu kullanıyorum ancak visual basic kodlarına programlı olarak ulaşmak güvenli değil uyarısı verip hata ayıklamaya geçiyor yada doğrudan hata mesajı verip excelden çıkıyor.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Office' in güvenlik ayarlarında "VB projelerine erişime güven..." seçeneğini aktif hale getirin.

sorun hala devam ediyor. doğrudan hata mesajı veriyor yada type library yada reference larla bağlantı kesildi mesajı veriyor. nasıl çözülür yada neden kaynaklanıyor hiçbir fikrim yok.
teşekkürler

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bahsettiğim güvenlik ayarını yaptıysanız, gönderdiğim örnek dosyada bir sorun olmaması gerekir.

gönderdiğiniz örnek dosyada bir sorun yok. ancak benim dosyam hata verip excelden çıkıyor neyse ne diyelim kısmet değilmiş. ilginiz için çok teşekkürler. sağolun :eek:k:: :hey: :bravo:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Dediğim gibi, dosyayı gönderebilseydiniz sorunu çözerdik.

Þöyle de yapabiliriz.

Eğer sayfalarda veri varsa silin. Ama UserForm ve kodlar kalsın. Bu şekilde çözümü halledebiliriz.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Diğer taraftan;

Yukarıda önerdiğim kodları kullanıyorsanız, kendi çalışmanızdaki sözkonusu formun adının UserForm1 ve dosyanın içinde bir Module1 isimli kod modulü olduğundan emin olun.

Eğer isimleri bunlardan farklıysa, kodun içindeki isimleri değiştirin.

VBA nın şifreli olması nasıl oluyo bilmiyorum :? . önerilen çözümlerin hepsini denedim ne yazıkki sonuç vermiyor. :agla: :yazici: :kafa: