Farklı sayfalardaki iki hücreyi birbirine bağlama

Excel Vers. ve Dili
Office XP
Sayfa1' in A1 hücresi ile Sayfa2' nin A1 hücresini birbirine bağlamak istiyorum. Bu iki hücreden birine veri girdiğimde diğeri ona bağlı olarak değişecek. örneğin Sayfa1' in A1 hücresine 75 yazdığımda Sayfa2 A1 hücresi de 75 olacak. Sayfa2 A1'e 50 yazdığımda Sayfa1 A1 50 olacak. Bu makro bu iki hücrenin değişimine göre çalışacak. Arkadaşlar çok basit gibi görünüyor ama büyük ihtimalle yazım hatası yapıyorum. Forumu da gezmeme rağmen benzer bir örnek bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

N.Ziya Hiçdurmaz

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 TR / 32 Bit
Yanıt

Kod:
[COLOR="Black"]'sayfa1 e
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
[a1] = Sheets("Sayfa2").[a1].Value
End Sub

'sayfa2 ye
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
[a1] = Sheets("Sayfa1").[a1].Value
End Sub[/COLOR]

Excel Vers. ve Dili
Office XP
ilginiz ve hızlı cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu şekilde çalıştı fakat biraz yavaş çalışıyor. A1 hücrelerine bağlı değişen belki 100 lerce formül var tahmin ettiğim kadarıyla ben sayfa1 a1'i değiştirdiğim anda sayfa1'deki değişen her formül için bu makro tekrar tekrar çalışıyor. Yaklaşık 4 sn.sürüyor durması. Aslında makro şu şekilde;

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [A1]) Is Nothing Then Exit Sub
Sheets("Sayfa2").[A1].Value = [A1]
End Sub

Burada makronun sadece A1 değiştiğinde 1 defa çalışacağını anlıyorum ama uygulamada dediğim gibi formülleri hesaplaması % 100 olana kadar defalarca çalışıyor.

agunes4242

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2013 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-10-2024
Acaba buradaki sayfaları beş veya altı çıkarsak herhangibi bir sayfaya yazdığımız sayıyı tüm diğer safyanin hücrelerine yaAbilirmiyiz

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Örnek dosya paylaşarak yapmak istediğiniz işlemi açıklarsanız daha net cevaplar alabilirsiniz.