Fatura programinda combobox icinde girilen veri

Excel Vers. ve Dili
MS 2003 Dutch
Degerli arkadaslar,

Ekteki fatura programinda combobox icinde bir cismi secerken istiyorum ki buraya listede bulunan veri otomatik olarak bulsun. Buradaki listeye cok sayida sirket ismi girdigim zaman combobox asagiya dogru arayarak secmek zorunda kaliyorum. Bunu nasil bir sekilde duzeltebilirim lutfen yardimci olursaniz cok memnun olurum.

Yani 'Klant' karsinda bulunan combobox icine icinde bulunan sirketin adini yazdigimda otomatik olarak secilmesini istiyorum.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte bir örnek hazırladım. Comboboxa firma adını yazmaya başladığınızda ismin tamamı otomatik olarak gelecektir. Siz formlar araç kutusundan bir nesne kullanmışsınız. Bununla istediğinizi yapmanız oldukça zor, bu sebeple denetim araç kutusundan bir combobox ilave ettim. Kodları görme için Factuur isimli sayfanızın kod sayfasına bakabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
MS 2003 Dutch
Sayin Leventm,

Yanitiniz icin size cok tesekkur ediyorum fakat benden kaynaklanan bir sorun oldugundan sorunu tam iyi size yansitamadim. Alsinda istedigimin cogunu yapmissiniz.

Sayet birde ornegin combobo box bir cisim sectigimde bu fatura isimli sayfada su alanlari doldurmasini istiyorum:

Ornegin combobox da " D & F BV" sectigimde

Contactpers. = karsina su gelmesi klanten safyasindan "Fam.Dane" gostermesi
Naam= D & F BV
Adres= Courtina 19
Plaats 4207 GA Gorinchem
Debiteurnr:= klanten sayfasinda DebNr dan dogru numaranin gosterilmesi
Sadece bunlar combobox tan bir sirket sectigigimizde yukaridaki yerlerin otomatik dogru contactpers., adres, plaats verilerinin gosterilimesini istiyordum.

Suanda farkindaysaniz o yerlerde #N/B gozukuyor bunlari nasil doldurabiliriz.

Cok tesekkurlerimi belirtmek isterim.

saygilarimla

Klant Diversen

Naam D & F BV Datum 10-12-2005
Adres Courtina 19 Factuurnr. 1012
Plaats 4207 GA Gorinchem Contactpers. Fam. Dane
Debiteurrnr. 890

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte yeni bir örnek hazırladım.

Excel Vers. ve Dili
MS 2003 Dutch
Sayin Levenm arkadasim,

Yapmis oldugunuz degisilik tam istedigim dogrultuda olmus Allah razi olsun . Cok tesekkurlerimi iletirim. Simdi olayi nasil cozdugunuzu kendim incelecegim ve kavramaya calisacagim.

Tekrar tesekkurler yardiminiz icin,