faydalı iki soru

serhat2013

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-07-2025
Arkadaşlar merhaba,

Yazacağım yazı ve sorularım uzun olacak fakat excel seviyem yeterli olmadığı için forum da sorulara cevap veremiyorum. En azından bu yazının benim seviyem de olan kişiler için de faydalı olacağını düşünüyorum. Her geçen gün forum kurallarını ve yazıları okudukça daha dikkatli yazmaya çalışıyorum bu süreçte mutlaka hatalarım olmuştur. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Soru 1: Cevap alamadığım sorular için tekrar yayınlamak (üzerinden 2- 3 gün geçmiş olan ) forum da bilgi kirliliğine sebep olur mu? Aldığım cevap sorunu çözmemişse cevaplayan kişiye özel mesaj mı atmalıyım veya ne yapmalıyım?

Soru 2: 30 kişilik üretim yapan bir fabrikada yöneticilik yapmaktayım. Excel bir yönetici için müthiş bir nimet fakat öğrendikçe sonu yok. Profesyonel destek mi alınmalı? üstatlar gibi makro,vba ve uzun kodlar yazmayı mı öğrenmeliyim? Benim bu seviyelere gelmemin uzun zaman alacağını düşünüyorum. Yıllar sonra gerçek hedeflerden uzaklaşmak istemiyorum. Ne kadar seviye de öğrenmeliyim?

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
1-Aynı soruyu tekrar yayınlamak yerine açtığınız alana "Konu Günceldir" gibi bir mesaj ile konunuzu üst sıraya çekebilirsiniz.
Ama 2-3 gün geçmiş bir konu cevap bulamamış ise;
a) Konu ile ilgili yeterince örnek yoktur.
b) Konu yeterince açıklanamamıştır.
c) vs.. vs..
2-En doğrusu tabiki profosyenel destek almak.
Öncelikle ihtiyaçlarınızı tespit edin. Buna göre Excel eğitiminizi yönlendirin.
İyi çalışmalar.

serhat2013

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-07-2025
Sayın muygun merhaba,
cevabınız için teşekkür ederim. tavsiyelerinizi dikkate alacağım.