filmleri excellde listelemek

navarch

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-11-2024
selamlar arkadaşlar
elimde birkaç hdd içinde binlerce film. ben bu filmleri boyutlarına, sürelerine ve özelikle çözünürlüklerine göre excellde listelemek istiyorum. yaptığım google araştırmaları sonucu bu forumdaki aşağıdaki konuyu buldum. aslında tam istediğim excell ancak çözünürlük kısmı çalışmıyor. konu 10 yıl önce açılmış. geliştiricisine özelden yazdım ancak cevap alamadım. ben normal bir excell kullanıcısıyım macro kısmından anlamıyorum malesef. excellin bu kısmını düzelterek yardımcı olabilecek varsa müteşekkir olurum.

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba Arkadaşım,
Resimdeki pembe hücrelerde ne varsa silin. C7 ye film klasörünüzün adresini yapıştırıp makroyu çalıştırın. Okuyabildiğini mutlaka yazacaktır
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Bu gibi özellikler zannedersem işletim sistemine vs göre değişiklik göstermektedir, bu yüzden her bilgisayarda aynı sonuç elde edilmiyor sanırım.
Konu bütünlüğü açısından diğer konuya cevap yazdım, kontrol eder misiniz?

navarch

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2007
25-11-2024
Merhaba Arkadaşım,
Resimdeki pembe hücrelerde ne varsa silin. C7 ye film klasörünüzün adresini yapıştırıp makroyu çalıştırın. Okuyabildiğini mutlaka yazacaktır
İyi çalışmalar
dediğiniz gibi yaptım yine çözünürlükleri okumuyor. sizin gönderdiğiniz ekran alıntısında da çözünürlükler "x" şeklinde görünüyor.
1920 x 1080 gibi bir format bekliyorum. yanlış mı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Ömer Beyin diğer tarafta verdiği dosyada deneyin adresi buradaki gibi yazın sonuç alırsınız