filtreeleme yapmak

selamun aleyküm
benim yapmak istediğim listboxta birden fazla filtreleme yapmak iki tane combox koydum bunlarla hangi danısmanın hangi durumlarda araçları serviste her danısman kendi ismini secip kendi arac durumları listboxta görüntülemek

bir ikinciside alt forumda satırında boş olan hücre var ise onaylandı yapılamasın onaylandı ibaresini yaptıktan sonra o satır pasif olsun islem yapılamasın ve acmak icin sifre sorsun

bunları yapabilirmiyiz
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

örnek koyun yoksa ben anlatırım sen anlamazsın fakat ben sadece ilgili kişiyi seçince bilgileri gelsin diyorsan bunu birleşik tablo ve alt form la halledersin
ha ben liste kutusunda gösterecem diyorsan o ayrı bir yetenek yani kod onunda ben kodunu eklerim ama arkasından bir sürü kod gelir ama yinede koyayım

formunun açılışına bunu koy

Dim strSQL As String
strSQL = "SELECT [PERSONEL].[PERSONEL NO], [PERSONEL].[ADI SOYADI] FROM PERSONEL ORDER BY PERSONEL.[ADI SOYADI]; "
Me!Liste12.RowSource = strSQL

liste12 nin değişmesine de bunu koy

Dim txtSearchString As Variant
Dim strSQL As String

txtSearchString = Me![Liste12]

If Not IsNull(Me![Liste12]]) Then
strSQL = "SELECT [PERSONEL].[PERSONEL NO],[PERSONEL].[ADI SOYADI] FROM [PERSONEL] "
strSQL = strSQL & "WHERE (([PERSONEL].[ADI SOYADI]) Like '" & txtSearchString & "*') "

End If

Me!Liste13.RowSource = strSQL

bu iki lite kutusu yada açılan kutu ile yapılabilr sen 1 kutudan bir kişyi seçince o kişinin bilgileri 2 . listeye gelir ama pek mantıklı değil çünkü üzerinde değişiklik yapamazsan onun yerine alt form kullan eğer birden fzla filtreleme yapacaksan where bölümüne and ile bir ekleme daha yapabilrisin yani ahmet ve ahmetin kullandığı araba şeyet 1 den fazla araba kullanıyorsa o zaman listen 3 tane oluru 1 isim seçersin 2 araba seçersin 3 ye ise seçili bilgileri doldurursun bunun gibi bir şey bütün bu kodlar access kod deposunda var