förmül yazımı için yardım

ArkadaŞlar Faİz Ve Vade GİrİŞİ Bİlgİler DoĞrultusunda
DeĞİŞken Faİz Hesaplatmam Gerekİyor Ben BİldİĞİm Kadariyla Hazirlamaya ÇaliŞtim
Benİm İstedİĞİm FormÜllerle İŞlem Yapmak
Bunun İÇİn Faİz Ve Vade GİrİŞİ Yerİndekİ Bİlgİler DoĞrultusunda OrtaĞin Borcunu Hesaplatmak İstİyorum
Örnek Olarak AÇiklayayim

Faİz Hesaplama Tablosundada Verdİgİm Gİbİ
İŞyerİne 01/10/2000 Tarİhİde Gelerek Kredİ Kullanan OrtaĞin 30/09/2001 Tarİhİne Kadar Borcunun Ödemesİ
Gerekİyor Ama Ortak 02/03/2001tarİhİnde 150 Ytl Yatiriyor
Benİm İstedİĞİm Ortagin 01/10/2000 Tarİhİnde AldiĞi Kredİye Faİz Ve Vade GİrİŞİ Yerİndekİ Faİzlerİ GÖz ÖnÜnde
Bulundurarak Faİz Hesaplatmasi YatirdiĞi 150 Ytl Yİ BorÇtan YatirdiĞi Tarİh İtİbarİyle DÜŞsÜn Kalan Bakİyeye
30/09/2001 Tarİhİne Kadar Normal Faİz 01/10/2001 Tarİhİnden İtİbarende Yanİ Vadesİ GeÇen DÜŞÜtÜĞÜ Tarİh
İtİbarİyle Vadesİ GeÇen Faİz Orani ÜstÜnden Faİz Hesaplasin
FormÜl Konusunda Bana Yardimici Olursaniz Sevİnİrİm
İlgİlİlere Şİmdİden TeŞekkÜrler

formüllerde ad kullanma ?

a1 hücresine veri1 adını verdim ve a2 hücresine veri2. =eğersay(veri1;veri2) diye bir formül a3 hücresinde yazıyor. yapmasını istediğim şu benim elimde tablolar var a1 hücresine ve a2 hücresine bu tablo adlarını yazdığımda formülün bu hücredeki yazdığım tablo adlarının başına "" işareti koyup onları metin zannetmesini engelleyerek onlara ad muamelesi yapıp aramaları tablolarda yapması çok aramama rağmen bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

formülde ad kullanma ?

sanırım hallettim yinede teşekkürler dolaylı(a1) kullandım dolaylı a1 hücresindeki veriyi metin değil ad olarak algılıyor ve sorun halloluyor.