Form açıldığında Liste kutusu tabloyu göstersin.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba.
Form açıldığında otomatik olarak Liste kutusunda Tabloyu göstersin.Veya Ben sorgu hazırlamıştım,mümkünse sorguyu göstersin.
Teşekkür ederim. :)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Evren Gizlen,

Eğer Liste kutusunu tablo ile veya sorgu ile ilişkilendirmiş olursanız zaten görünecektir.

İyi çalışmalar

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayın Evren Gizlen,

Eğer Liste kutusunu tablo ile veya sorgu ile ilişkilendirmiş olursanız zaten görünecektir.

İyi çalışmalar
Sayın üstadım liste kutusu ilişkili ,ilişkili ama Combobox ile ilişkili comboboxta Bolum alanında mükerrer olan veriler teke indirilmiş şekilde bulunuyor.Ve oradan seçim yapıldığında o kayda uyanlar listeleniyor.Mesela comboboxta Meyveler seçildiğinde Liste kutusunda Meyveler listeleniyor.Tamam bu olsun ama form açıldığında ise Bütün kayıtlar listelensin istiyorum.Form açıldıktan sonra combobxtakiş seçime göre ilişkili olduğu için bir dahaki listelemerde comboboxa göre listeleme yapabilir.Ama ilk başat listboxta bütün kayıtlar listelenmiş halde olsunlar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhabalar :)

Bunun için listenin kaynağı olan sorgudaki ölçüt kriterini biraz daha geliştirmemiz gerekiyor..

Şunu demeliyiz..:

Eğer formdaki açılan kutuda bir değer varsa listede bu değere(ölçüte) uyan kayıtları göster ama açılan kutu boşsa hepsini göster..

Ölçüt kısmına yazılması gerekli şekil bu..

Kod:
IIf(IsNull(Formlar!Kalori![Açılan Kutu15]),[Kalori.Bolum],Formlar!Kalori![Açılan Kutu15])
Bu da listenin kaynak sorgusunun istediğiniz özellikte olması için yukardaki ölçütle birleştirilmiş şekli.:

Kod:
SELECT [Kalori Sorgu].SIRA, [Kalori Sorgu].Kalori.Bolum, [Kalori Sorgu].Besin, [Kalori Sorgu].Miktar, [Kalori Sorgu].Kalori FROM [Kalori Sorgu] WHERE ((([Kalori Sorgu].Kalori.Bolum)=IIf(IsNull(Formlar!Kalori![Açılan Kutu15]),[Kalori.Bolum],Formlar!Kalori![Açılan Kutu15]))) ORDER BY [Kalori Sorgu].Kalori.Bolum, [Kalori Sorgu].Besin;

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Evren Gizlen,

Kırmızı ile gösterilen kodları ekleyin:

Kod:
Private Sub Açılan_Kutu15_AfterUpdate()
[COLOR=Red]Me.Liste10.RowSource = "SELECT [Kalori Sorgu].SIRA, [Kalori Sorgu].Kalori.Bolum, [Kalori Sorgu].Besin, [Kalori Sorgu].Miktar, [Kalori Sorgu].Kalori FROM [Kalori Sorgu] WHERE ((([Kalori Sorgu].Kalori.Bolum)=Formlar!Kalori![Açılan Kutu15])) ORDER BY [Kalori Sorgu].Kalori.Bolum, [Kalori Sorgu].Besin; "[/COLOR]
Me.Liste10.Requery

End Sub

Kod:
Private Sub Form_Load()
[COLOR=Red]Me.Liste10.RowSource = "SELECT [Kalori Sorgu].SIRA, [Kalori Sorgu].Kalori.Bolum, [Kalori Sorgu].Besin, [Kalori Sorgu].Miktar, [Kalori Sorgu].Kalori FROM [Kalori Sorgu] ORDER BY [Kalori Sorgu].Kalori.Bolum, [Kalori Sorgu].Besin; "[/COLOR]
Me.Liste10.Requery

End Sub
İyi çalışmalar:)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Taruz üstadım teşekkür ederim.Bu işte halloldu. :D