form ekranını tüm ekranlarda sığdırma nasıl yapılır

Excel Vers. ve Dili
excel xp tr
Arkadaşlar Merhaba,

Örneğin 17 inç bir monitöre tam olarak sığan form daha küçük monitörlü laptop da açıldığında aşağı yukarı kaydırmak gerekiyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

bu soru bu formda çok soruldu ve ben hepsini denedim çok güzel örnekler var fakat hiç biri tam olarak istediğin çözümü tam olarak sağlamıyor bu yüzden önerim
artık
ACCESS 2007 GEÇİŞ YAP
access 2007 de bu işlemi daha pratik bir şekilde hiç kod yazmadan sadece form özeliklerinden yapa biliyorsun ve daha profesyonel bir çözüm çıkıyor ortaya bunun dışında bir sürü yeni özelikde var access 2007 de

Excel Vers. ve Dili
excel xp tr
Sayın Hedefkaya

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Sizden ricam Access2007 de bunun nasıl yapıldığını özet olarak anlatmanız mümkün mü?

teşekkürler

KOlay gelsin

sayın selcukkahya
öncelikle geç cevap verdiğim için özürdilerim uzun zamandır internete giremedim bir form üzerinde yaptığın metin kutuları,butonlar ,vs leri özeliklerinden dikey bağlayıcı veya yatay bağlayıcıyı kullanarak ayarlayabilirsin
fakat bu ayarlamayı yapmadan önce formlarını küçültmen lazım yani ben bütün formlarımı 15x25 ebatında hazırlıyorum ve tam ekran yaptığımdada hiç bir sorun çıkmıyor veya başka çözünürlülükde denediğimdede hiç bir sorun yok.

şu an elimde bir örnek yok fakat istediğin bütün örnekleri
access 2007 örnek veritabanları içindeki NORTWİD çalışması içinde bulabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
excel xp tr
sayın hedefkaya

çok teşekkür ederim. çok önemli bi nokta aslında bu

ilginize çok teş. ederim.

iyi çalışmalar.

kolay gelsin