Form Üstündeki O anki veriyi yazıcıdan yazdırmak

Ana form kullanmaktayım ve bilgileri veri görünümünde iki formdan alıyorum. (biri diğerinin alt formu) Girilen bir kaydın o an yazıcıdan çıktısını almak istiyorum ama ekranda bulunan herşeyi yazdırmaya çalışıyor bunlara butonlarda dahil.

Amacım sadece bu iki form üztündeki bilgiyi yazdırmak. Aslında şöyle bir şey acaba mümkün müdür?

O an üzerinde bulunduğum kayıtta butona tıklayacağım ve istediğim alanların içindeki bilgileri rapor yapacak ve yazıcıdan çıktısını alacağım.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Form ğzerine bir komut düğümesi ekleyin. Eklama sırasında denetim sihirbazının etkin olmasına dikkat edin. Açılacak olan pencereden form işlemleri kategorisinden form yazdır eylemini seçin. İstediğiniz hazır olmuş olur.

İyi çalışmalar :hey:

Yazdırmak istemediğin alanların (buton, label textbox gibi) teker teker özelliklerini Görüntüleme Koşulu'nu "Yanlızca Ekran" olarak ayarlarsan çıktıda görünmez.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Modalı bu konuda şunu sormak istiyorum, forma yazdır düğmesi ekliyorum tıklayınca forma bağlı tüm verileri yazdırıyor. sadece ekrandaki bilgiyi yazdırmak istiyorum. beceremedim.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

DoCmd.PrintOut acSelection, 1, 1, acHigh, 1