Form üzerinden exe uzantılı bir uygulama çalıştırmak

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Merhaba,

Şöyle bir sorunum var;

Bir düğme yardımıyla exe uzantılı bir uygulama çalıştırmak istiyorum.

Private Sub uygulamaçalıştır_Click()
On Error GoTo Err_uygulamaçalıştır_Click

Dim stAppName As String

stAppName = Me.uygulama

Call Shell(stAppName, 2)

Exit_uygulamaçalıştır_Click:
Exit Sub

Err_uygulamaçalıştır_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_uygulamaçalıştır_Click

End Sub

Yukarıdaki kodlarla Shell fonksiyonunu kullanarak bunu yapabiliyoruz. Ancak benim sorunum şu:

Dosya açıldığında, Access penceresinin arkasında kalıyor. Görüntüleyebilmek için açıldıktan sonra mausla pencereye tıklatmak zorunda kalıyorum. Ben, uygulama açılınca karşıma gelsin istiyorum. Aslında bunun uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorum. Örneğin Windowsun hesap makinesini istediğim gibi çalıştırıyor ama benim exe uzantılı dosyamı istediğim gibi açmıyor. Uygulama açıldığında karşıma gelmesini nasıl sağlarım veya exe uzantılı bir uygulamayı farklı bir metodla (istediğim şekilde) açabilirmiyiz?

İyi günler.

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Shell(stAppName, 2)
satırındaki 2 rakamını 1 yapın, ya da sayı yerine vbnormalfocus yazın aynı şey...

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Sayın Tarkan Vural,

Teşekkür ederim. Ancak vbNormalFocus ve diğerleri işe yaramıyor. Önce bende sebebin bu olduğunu zannediyordum, hepsini tek tek denedim ama olmadı.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tuncerg,

Büyük bir ihtimalle access açılış ayarında önde çalışacak şekilde yapılmış. Yani access penceresi kaldırılmış.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Exe uzantılı dosya çok büyük olduğu için ekleyemiyorum. İlk açıldığında bir karşılama ekranı geliyor, bu ekran bir iki saniye görünüyor, sonra kapanıp, çalışılacak olan ekran açılarak, simge durumunda küçülüp arkada kalıyor. Sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Yapılacak bişey yok galiba. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.