Formda Bir Önceki Kayıttaki Veri, Yeni Kayıda da getirebilir

Ektaki örnekte yapmak istediğim, yatak ücreti her kişide hemen hemen aynı olacağı için, formda veriler girilirken, bir önceki kişinin yatak ücreti bilgisi, sonraki kayıt girilirken ilgili yatak ücreti alanında görülsün. Bir daha girmek zorunda kalmayayım.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tuncaycan,

Metin kutusunun varsayılan değerini 75 yaparsınız olur biter.

İyi çalışmalar :hey:

Sayın Modalı Teşekkür edeim ilginize...
Ancak ben bu formu kurslarda kullandıracağım. Dolayısı ile her kursta aynı fiyat olmayacaktır. para her defasında değiken olacak. sadece bir kursta uygulanacak olsa, bir şekilde dediğiniz gibi yapmak mantıklı. Ancak kursa göre değişken bir rakam olacağından ve izinler dışında herkesten de aynı para kesileceğinden, istedim ki bir önceki kayıtta ne girdiysem ikinci kayda da varsayılan değer o gelsin. Bir iki farklı olur onlar da düzeltilir.
Acaba bir yolu var mı bunun :???

MERHABA
Me![H_STKKODU].DefaultValue = Nz(DLast("[H_STKKODU]", "HAREKET"), 0) + 1

Yukarıdaki formulun acıklaması: Stok Kodu en son stok kodunun(H_STKKODU) bir fazlasını ekrana getiriyor. (Bir önceki kayıtın bir fazlası)

Me![H_MUSTERI_ADI] = DLookup("[H_MUSTERI_ADI]", "HAREKET", "[H_STKKODU]=" & [H_STKKODU] - 1)

Yukarıdaki formulun acıklaması: bir önceki kaydın müşteri bilgilerini getiriyor.
mesela ekranda a müşterisi var, kayıt yaptıktan sonra boş ekran geliyor ama müşteri bilgileri aynen ekranda duruyor. Bu formulu sen fiyata göre ayarlayabilirsin.
Not:H_STKKODU, birincil anahtar.

Umarım işini görür.
İyi günler
Akif

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın tuncaycan,

Kodla cözdüm. TC No girildikten sonra Yatak Masrafı metin kutusu otomatik olarak son verinin değerini alıyor.

Umarım işinizi görür :hey:

Sayın Modalı...
Eline Sağlık. Tam istediğim biçimde. Harika Olmuş. :))
İyi çalışmalar..