FORMDA ETİKET ADINI HÜCREDEN ALABİLİR Mİ?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
FORMDA ETÝKET ADINI HÜCREDEN ALABÝLÝR MÝ?

Oluşturulan userformdaki etiketlerin (Label1) adlarını çalışma kitabının bir hücresinden almasını istiyorum, mümkün mü?
Aynı şekilde Formda oluşturduğumuz butonların isimlerini de hücreden alabilir miyiz?
Ã?rnek dosya ektedir. Selamlar.... :hey:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
    CommandButton1.Caption = Sheets("Sayfa2").Range("A1")
    Label1.Caption = Sheets("Sayfa2").Range("B1")
End Sub

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Raider teşekkürler. Sakıncası yoksa bir sorum daha olacak.
Range("a1")=Range("c1")+Range("d1") eşitliğinin A , B ve D sütunlarının tamamına ya da bir kısmına örneğin 50. satıra kadar uygulanması için, bunu 50 defa yazmam mı gerekiyor. Kısa yolu var mıdır?
Birde =EÐER(A1<=44;""1"";EÐER(A1<=54;""2"";EÐER(A1<=69;""3"";EÐER(A1<=84;""4"";EÐER(A1<=100;""5"")))))" formülünü kod sayfasına nasıl yazabilirim. Bu da diğeri gibi alttaki satırlara da uygulanacak.
Bunlara cevap bulabilirsem çok makbule geçecek.
Üç gündür forumu inceliyorum bulamadım. Selamlar :dua:

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
iggydarsa,
Sub dongu()
For i = 4 To 50
Range("G" & i).Value = "=E" & i & "/F" & i & "/D2"
Next i
End Sub

Raider de
Kod:
Range("G4").Formula = "=E4/F4/D$2"
Range("G4:G50").FillDown
şeklinde göstermiş.

Bunları uyguladığımda çalışma sayfasına formülü yerleştiriyor. Yani Hücreye formül yazmaktan pek farkı olmuyor gibi. Ben istiyorum ki Range("a1")=Range("c1")+Range("d1") yazdığımızda A1 de nasıl formül değil sadece sonuç görünüyor, öyle olsun. Benim için önemli olan hücredeki formüllerin dosya boyutunu artırmaması.
Birde =EÐER(A1<=44;""1"";EÐER(A1<=54;""2"";EÐER(A1<=69;""3"";EÐER(A1<=84;""4"";EÐER(A1<=100;""5"")))))" formülünü kod sayfasına nasıl yazabilirim. Bu da diğeri gibi alttaki satırlara da uygulanacak ve formül görülmeyecek.
İlginize teşekkür ederim. Hayırlı cumalar... :yardim:

Istediginiz sey makro ile yapilabilir ama amacindan sapacaktir cunku yanilmiyorsam tek bir makro yaratmak bile excel dosyasinin boyutunu bariz bir olcude genisletecektir. Amaciniz boyuttan tassarruf ise hucreye formul yazin derim ben...

Kolay gelsin

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn muallim, bey. Ama galiba sorununuzun çözümünü buldum.

Kitabı kapatıp kaydederken formülleri değere dönüştürünüz ki fazla yer kaplamasın. Açıldığında veya istenildiği zaman formüle dönüştürürsünüz.
Eki inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Sayın iggydarsa,
Ben kodların formüllerden daha az boyut kapladığını zannediyordum. Yanılıyor muyum. İlginize teşekkürler.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn muallim, söylediğine aynen katılıyorm. Makro lu daha az yer kaplar.
Böyle bir soruyu ben de sormuştum

valla inanin bende bilmiyorum, islerimi kolaylastirsin diye makrolar yarattigimda dosyanin inanilmaz bir hizla buyudugunu biliyorum.. o yuzden makrolarin formullerden daha cok yer kapladigi kanisina vardim (her ne kadar gecerli delilim olmasada)