Formda Geçerli Kaydın 1.Sayfasını Yazdırmak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
İyi Günler.
Ben Access de yaptığım programda form u yazdırıyorum. Fakat form 4 sayfa yazdırıyor. Kaydı yazdır tuşuna bastığımda formda geçerli kaydın sadece 1. sayfasını yazdırmak istiyorum.
Şimdiden Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

DoCmd.PrintOut acSelection, 1, 1, acHigh, 1

dikkat kesinlikle sayfa 2.sayfaya taşmayacak

formunda eğer alan çok ise bunları sekme sayfası olarak hazırla yani asıl yazdırman gereken sekmeye tıkladıktan sonra benim verdiğim yazdr tuşunu kullanırsan problem yaşamazsın

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2000
Örneğimin bazı kısımları sitedeki örneklerden alıntı. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.
1-Ekteki örnekte şifreyi girince ana geçiş panosu açılıyor. Bu panoda GİRİŞÇIKIŞ/ Hasar Keşfi Girişi Tıklanınca kayitgirisi formu açılıyor fakat formda eski kayıtlar gözükmüyor. kayitgirisi ve Geçiş Panosunu kapatıp, veritabanı penceresinden kayitgirisini açarsak tüm kayıtlar gözüküyor hertürlü bilgiyi arattırabiliyorum. Benim istediğim Tansel Tan 4899 şifresi ile girdiğimde kayitgirisi formunda tüm kayıtların görünmesi, Ümit Topuz 3777 şifresi girdiğimde ise kayıtların görünmemesi. bu olmazsa geçiş panosuna tıklandığında bütün kayıtların görünmesi.

2-Tüm istediklerimi tek sayfada görebilmek için kayıtgirisi formu yaptım fakat önizlemede 4 sayfaya taşıyor. Bu formdan imzalatabilmek için sadce 1. sayfasından çıktı almam lazım. Kaydı Yazdır tuşuna bastığım zaman geçerli kaydı 4 sayfa yazdırıyor. ben ise sadece 1. sayfa yazılsın istiyorum.

Her türlü eleştirilerinizi ve değişikliklerinizi bekliyorum. Tşk.