Formda otomatik olarak ilerleme

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
1 ila 100 arasındaki sayıları girmek istiyorum benim isteğim şu yandaki denetime iki basamaklı sayı yazdığımda kendiliğinden bir sonraki denetime geçsin

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın serkandemirci,

Sanırım istediğinizi yapabildim.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
Üstat yine harikalar yaratmışsın
pes doğrusu Bunu uygulamayı sekmeli form yada veri görünümdeki formlarada uygulayabilirmiyiz

bizim ve ülkemizin sizin gibi bilgili arkadaşlara çok ihtiyacı var

Tekrar çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
Microsoft Forms 2.0 ole sınıfını kullanmadan normal araç kutularındaki metin kutularını kullanarak bu ,şlemi yapamazmıyız

Excel Vers. ve Dili
2003
activex kullanmadan olur

giriş maskesini 00 yap

otomatik sekmeyide evet yap sen 01 girdiğinde diğer kutuya geçecektir

Excel Vers. ve Dili
Sayın arkadaşlar,

Olmazsa ne olur diyorsunuz bende diyorum ki öyle olursa ne olur? ne zararı var.

00 giriş maskesiyle 100 ü nasıl işleyeceksiniz?

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
üstadım biraz kızgınlık var galiba haklısın 100 değerini ve 10 değerini girdikten sonra işlemlerde istenilenin olmayacağı aşikar gibi görünüyor
Daha önceleri forma sorular sormuştum şöyle ki
formda bazı denetimleri aktif yada deaktif yapmakla ilgili eğer ben Microsoft Forms 2.0 ole sınıfındaki metin kutularını kullandığım zaman kilitlediğim (ENABLED)denetime sekmeyle geldiğimde hata iletisi alıyorum bunu nasıl aşacağımı şu an bilmiyorum bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
VB de normal metin kutusu kullanmak diye birşey yok. Demek ki bir şekilde aşılıyor problemler.

Eklediğim uygulamayı göz önünde bulundurursam o zaman odaklanma olayından önce eğer odaklanacak metin kutusu etkisiz ise bir sonrakine odaklan gibi bir kod eklenebilir.

Geleyim iki metin kutusu arasındaki farka:

Access de kullandığımız metin kutusundaki veri odak kaybolduğunda işleniyor, MS metin kutusunda ise yazılan her karakterden sonra işleniyor. Böylece kodlarla yazdığım kontroller her karakter girişinde işliyorlar.

Arama uygulamalareında da aynı şekilde kullanılıyor metin kutuları böylece a yazıldığında a ile başlayan tüm kayıtlar geliyor daha sonra h yazıldığında ah ile başlayan tüm kayıtlar geliyor. Normal metin kutusu kullanılırken ise a yazıp metin kutusunun dışına çıkılırsa a ile başlayan kayıtlarıu görüğntüleyebiliyoruz.

Sanırım bu bilgiler yeterli olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
Saygı değer Modalı Üstat

Sizin dediklerinizi anlıyorum en azından büyük bir kısmını
bizim gibi çömezlerin daha iyi anlaması için söylediklerinizi bir örnekle açıklarsanız eğer daha yardımcı olcağınızdan eminim ilginize teşekkür ediyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
kızmana gerek yok activex de olsa neye göre diğer denetime atlatacaksın diyelim 0 ile 1000 arası ne yapacaksın

ona kodda 0 to 1000 dedin 96 ile 961 nasıl ayıraacaksın

ama giriş maslesini 0000 yaparsan 0096 yaz atlar yada 0999 yaz atlar

birbirimizi kırmadan yardımcı olalım activex leri bende kullanıyorum ama yalnızca senin bahsettiğin aktif aramalarda

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
Saygıdeğer Gülsüm1
giriş maskesini 000 yaptım diyelim 069 yazmadan 69 yazdığımda diğer denetime atlamasının başka alternatif yolu varmı mesela 69 ben yazayım varsayılan olarakda sayının önündeki sıfırı kendisi yazsın

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Access nerden bilecek sizin 2 mi 3 rakam mı gireceğinizi?

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
Access bilmez bilemezde onu yazanda sizin gibi değerli kardeşlerimiz
ama benim bilmediğim kesin onun içinde forma soruyorum
eğer yardımcı olabilirsen sevinirim kardeşim
dalgacı bir üslupla cevap vermenizi anlayamadım şaka yapıp yol gösterseniz anlarım dalga geçmek ve şaka yapmanın farkındasınız umarım

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

arkadaş iyi cevapladı senin dediğinin olması için bilgisayardan insana bir usb kablosunun bağlanabilr olmasını bekliyeceksin o zaman belki anlar sen 69 yazacam önüne 000 at diye düşüneceksin oluverecek

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

amacımız kimseyi kırmak değil tabiki bazen birbirimizle şakalaşacağız eğer amacımız illada ciddiyet olsaydı münazara ve felsefe formlarına girerdik
fakat senin sorunun bir kaç değişik ve olabilecek versiyonları cevaplandı aynı soruda takılıp kalma access derya deniz neler yapılabildiğini bir bilsen

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Sayın Serkandemirci;
Ben şaka yapmadım ciddi ciddi access nerden bilecek dedim bunda ne bir alay var ne de dalga geçmek.. Program nerden anlasın sizin kaç basamaklı rakam gireceğinizi ve rakam adedi bitince diğer denetime geçeceğini..

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
ben birazını çözdüm ekte gönderiyorum yanlız textbox2 kilitlediğimde istediğim sonucu alıyorum fakat textbox3 kilitlediğimde istedğim sonucu alamıyorum
arkadaşlar tabiki şakalaşacağız bu form gerçekten çok güzel bir form hem öğreniyoruz hemde eğleniyoruz şaka yapmak diğer kişi yi seninle aynı seviyede görmek demektir fakat dalga geçmek ise aşağılamak manasına geldiğini hatırlatmak istedim gönderdiğiniz resimden birşey anlamadım lütfen detaylı bilgi verirseniz yada link eklerseniz sevinirim
ben formda aradım ve bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
gönderdiğim resim beni yaptığım bir access programı neler yapılabilceğini gör diye koydum

nasıl o hale geldi dersen o ayrı bir mesele tabii

Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar

Ben de anlamadım bu alınganlığı. Bir kere ben kimseye kızmadım.

Anladığım kadarıyla serkandemirci arkadaşımız öğrenci puanlarını girecek. Bunlar da 1 ile 100 arasında. İstediği ise puanları girdikten sonra otomatik olarak bir sonraki denetime geçmek. Ben de sanırım yukarıdaki örnek de bunu gerçekleştirdim. Eğer denetim etkin değilse hata üretiyor diyor arkadaşımız ben de cevap olarak kodlarla bunun aşılabileceğini yazdım. Ama herkes de bir alınganlık...

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
saygıdeğer modalı kardeşimiz sorularımıza bıkmadan usanmadan cevap veriyor
kendisine bir kırgınlığım yok daha önce cevap veren arkadaşlarımızdan birisi acces nerden bilsin gibi bir cümle kurunca biraz üzüldüm bende biliyorum bazı kodların ve tanımların yapılmadan yazılımların bir şey yapamayacağını
benim amacım ben bu programı iyi öğrenip istekli öğrencilerime bu programı ve diğer bildiğim programları olabildiğince iyi öğretmek ticari bir kaygım yok herkes tatile giderken ben tatilde öğrencilerimle köyde kendi imkanlarımla oluşturduğum bilgisyar sınıfında çocuklarıma bu yazılımları iyice kavratmak istiyorum sizlerden gerekli anlayış ve ilgi bekliyorum birçok arkadaşımdan başta modalı arkadaşımız olmak üzere gerekli yardımları alıyorum zaten formda emeği geçen herkese teşekkürleri bir borç biliyorum birşey biliyorum oda bilmediklerimin ne kadar çok olduğu