Formda resim ile ilgili...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Arkadaşlar, bir veritabanında kitapların yazarlarının resimlerini veritabanına eklemek istiyorum. Fakat öyle command button kullanarak olmasın istiyorum, yani form içindeki verileri incelerken resimler değiştirilmesin...Ben bir kitaba yazarın resmini koyuyorum fakat her veride aynı resim görünüyor..benim amacım formda verileri girerken resimleri de kendim eklemem, ve formda verileri gezerken ilgili kitabın yazarının resmini ve adını (ve belki benim gireceğim birkaç ufak bilgiyi) resmin altında ekranda görmek, fakat her kitap değiştiğinde resim ve altındaki bilgiler de değişecek...bunu yapabilmek için makro kullanmak gerekiyor mu bilmiyorum...yoksa hazır form araçları var mı?

NOT: Daha önce sayın modalı, hazırladığım veritabanında bana gerçekten çok yardımcı olmuştu...kendisine çok teşekkür ediyorum, elinize sağlık :)...şimdi yapmak istediğimi tam anlatabildim mi bilmiyorum, yapmak istediğim için size hazırladığım v.tabanını ve A.Hamdi Tanpınar'ın resmini ekliyorum, onun kitabı v.tabanında var..
Yardımlarınız için teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
düzeltildi

Not:resim ekle butonunun özelliklerinde tıklandıgındaki olay yardımı kodlarındaki resim yolu komutu (C:\Documents and Settings\murat\Desktop\Kitap-Yazar) murat yerine sizin bilgisayarınızın adı olacak şekilde degiştirin kolay gelsin

Son düzenleme: